Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem 2016 – Rodinné stříbro Ústeckého kraje

Šestý ročník Mattoni 1/2Maratonu Ústí nad Labem představili necelého půl roku před startovním výstřelem jeho organizátoři přímo v hlavním městě kraje za účasti vedoucích představitelů magistrátu i Ústeckého kraje.

Jak řekl koordinátor závodů Tomáš Mirovský, trať od minulého roku doznala pouze kosmetických změn, což by mohlo mít poziti vní vliv na dosažené časy. Kvalitu závodu i letos zaručuje obhajoba zlaté známky Mezinárodní asociace atletických federací IAAF. Rekordem by měla být účast závodníků, z plánovaných 3 600 přihlášek na hlavní půlmaratonový a štafetový běh je již polovina vyprodána. Také kapacita rodinného běhu je pro letošní rok navýšena z loňského čísla 2 100 na 2 500.

První náměstek hejtmana kraje Stanislav Rybák, stejně jako primátorka Věra Nechybová, ocenil práci organizátorů, dobrovolníků, sponzorů a všech bezpečnostních i záchranných složek. „Půlmaraton se hned po prvním roce v Ústí úspěšně zabydlel, akce je středem zájmu sportovců i obyvatel. Ústecký kraj proto tento běh řadu let podporuje, v letošním roce částkou 800 tisíc korun, a dokonce ho zařadil do nově vzniklého projektu Rodinné stříbro kraje,“ dodal Stanislav Rybák.

Podzimní atmosféru ve městě pochválila i primátorka Nechybová, která pro letošní rok přislíbila osobní účast v řadách sportovců. „Pokud nám to zdraví dovolí, ráda bych se s vnučkou postavila na start rodinného běhu,“ upřesnila své sportovní plány.

volkswagen-ustecky-pulmaraton_02Širší ambice pak oznámil jeden z elitních běžců. Jan Kreisinger by si před Ústeckým 1/2Maratonem rád splnil limit pro mistrovství Evropy i olympiádu v Rio de Janeiru. „V závěru sezony bych si pak v klidu proběhl Ústí,“ dodal Jan Kreisinger. Vzhledem k plánovaným akcím by ovšem i on chtěl zaútočit na nejlepší dosažený český čas.
První náměstek hejtmana kraje Stanislav Rybák (druhý zleva)  a primátorka města Věra Nechybová na tiskové konferenci k 6. ročníku Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem

web1

Red

Red