Největší výstava svého druhu v Čechách v sobotu končí

 Zahrada Čech jako další klenot Rodinného stříbra Litoměřické výstaviště až do soboty 22. září nabídne sortiment od květin, cibulovin, zahradního nábytku až po zahradní potřeby. I v letošním roce se v rámci slavnostního zahájení předá vala také ocenění pro nejlepší výrobce regionálních potravin.

V roce 2018 je navíc pavilon A již poněkolikáté zahalen do historické výzdoby jako předzvěst oslav výročí 100 let od vzniku první republiky, které se uskuteční právě v areálu Zahrady Čech poslední říjnový víkend.

Letos nám přeje i počasí a vás je tady možná ještě více než vloni, což mě velmi těší. Jsem rád, že výstavnictví stále nevymřelo a že Zahrada Čech tuto tradici nese již dlouhé roky. Právem je tak na seznamu Rodinného stříbra Ústeckého kraje,“ promluvil k návštěv níkům v rámci slavnostního zahájení hejtman Oldřich Bubeníček. Po jeho boku při této příležitosti stáli i ministr zemědělství Miroslav Toman, ředitelka Zahrady Čech Michaela Mokrá, starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč či litoměřický biskup Jan Baxant. Jako poděkování za výborné reprezentování kraje převzala ředitelka areálu z rukou hejtmana také certifikát Rodinného stříbra a památeční porcelánový talíř.

Na závěr zahájení byla také předána všechna ocenění pro nejlepší výrobce regionálních potravin našeho kraje. Jejich jména najdete zde:  https://www.kr-ustecky.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=450018&id=1724712&n=soutez%2Dregionalni%2Dpotravina%2Dusteckeho%2Dkraje%2Dzna%2Dsve%2Dviteze

 

 

 

 

Red

Red