Nová školní tělocvična chloubou Litoměřic

Image (7)

Úplně nová tělocvična vyrostla během deseti měsíců na pozemku Základní školy speciální, Základní školy praktické a Praktické školy v Šaldově ulici v Litoměřicích, u školy, kterou zřizuje Ústecký kraj. Z jeho rozpočtu na ni bylo vyčleněno 16 milionů korun.

Dodavatel stavby, společnost Mettal Quatro s.r.o. moderní stavbu s unikátními prvky (samospouštěcí venkovní žaluzie, stropní topení ad.) postavil v době od 1. října 2012 do konce července letošního roku. Tělocvičnu, jež je propojena s hlavní budovou školy, oficiálně otevřeli 5. září dopoledne jako dárek dětem k zahájení nového školního roku hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, radní Jitka Sachetová, ředitel školy Jan Preiss nebo Miroslav Štýbr, ředitel a jednatel zhotovitelné firmy, a také Štěpán Harašta, vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy krajského úřadu.

image006Tělocvična je už teď obdivovaná i litoměřickou veřejností, není jen pýchou dětí ze speciální a praktické základní školy. Její vedení také rozhodlo, že perfektně vybavený prostor ke sportování bude v rámci poskytování služeb školských zařízením nabízet i jiným místním školám. Už nyní je u tělocvičny branka, která vede na pozemek sousední mateřské školy, jejíž děti budou v tělocvičně cvičit, pokud bude ošklivo a nebudou moct být na „svém“ hřišti.

Stavba tělocvičny začala před necelým rokem na zelené louce.a dnes je tedy investice za 16 mil. Kč v plné nádheře k dispozici školákům a jejich kantorům. Výstavba ani neomezila provoz školy.

Kontakt:

Mgr. Zbyněk Šebesta, oddělení tiskových informací

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.:   +420 475 657 742

Mob.:+420  603 192 629

Mail:   sebesta.z@kr-ustecky.cz

 

Red

Red