Smrtící byznys se dočká dotisku

Jen několik měsíců po vydání knihy Smrtící byznys hlásí nakladatelství Alpress vyprodaný celý náklad a kvůli velkému zájmu ze strany čtenářů plánuje dotisk. Hlavním tématem románu jsou falešné léky, které mohou místo účinné látky obsahovat jed na krysy, rtuť, ředidlo a mnoho dalších škodlivých věcí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Knihu podpořily i známé osobnosti jako Tereza Kostková, Nela Boudová, Dalibor Janda, Eva Hrušková, Bob Klepl a Jan Přeučil.
Odhaduje se, že v rozvojových zemích je třicet až šedesát procent léků falešných a jsou dostání i v lékárnách a nemocnicích. Ale není to problém „jen“ rozvojových zemí.
Kromě napínavého příběhu si román klade za cíl i osvětu alarmující problematiky falešných léků, a to, aby si lidé neobjednávali léky na internetu a na dovolenou si s sebou vozili léky z Čech.

Kniha vznikla za přispění Státního ústavu pro kontrolu léčiv, Světové zdravotnické organizace, National Drug Authority Uganda a dalších institucí.
„Mám velkou radost, že se lidé začali o téma falešných léků zajímat. Kniha tak splnila svůj účel,“ říká spisovatelka Hana Hindráková.

„Autorka dělá obrovský kus práce ohledně osvěty a musím říct, že mě její kniha opravdu hluboce zasáhla,“ říká herečka Nela Boudová.
„Chci jenom říct, že mě ta knížka hodně zasáhla, opravdu hodně. Myslím si, že autorka je i statečná, že to téma odhalila, tedy beletristicky odhalila. Nikdy by mě nenapadlo, že se dějou takový svinstva,“ říká herec Bob Klepl.

Hana Hindráková, hana@hindrakova.cz, www.hindrakova.cz

Red

Red