Nové lampy osvětlují část Osmičky

 

LOVOSICE – V Lovosickém lesoparku přibylo veřejné osvětlení. 15 nových lamp je nainstalováno podél cestiček vedoucích kolem podia.

Instalace osvětlení přišla zhruba na 600 000,- korun a práce zajistila firma TELKONT s.r.o. Realizace zakázky byla specifická způsobem provedení pozemních prací. Jámy, do kterých byly umístěny stožáry veřejného osvětlení, musely být vykopány ručně. Zamezilo se tak poškození kořenů stromů. Zhotovení díla dozoroval mimo investičních techniků města také odbor životního prostředí.

„Doposud jsme zaznamenali mnoho kladných ohlasů na rozšíření osvětlení v parku. Celý projekt obsahuje celkem 47 nových světelných bodů. Zhotovena je tedy třetina. Další etapa rozšíření bude nicméně záviset na tom, zda město sežene další finanční prostředky,“ uvedl Vladimír Šuma, místostarosta města.

Lovosická Osmička se pomalu mění. Tato akce byla již třetí v pořadí za rok 2016. Předcházelo vybudování Workoutového hřiště a také posílení elektrorozvodů na pódiu. Následovat bude revitalizace celého parku, která bude zahájena v průběhu měsíce ledna.

Kocánková Ivana

Red

Red