Osobnosti roku Ústeckého kraje 2015 jsou známy

Ve čtvrtek 4. února byly v Clarion Congress Hotelu v Ústí nad Labem slavnostně vyhlášeny výsledky 5. ročníku čtenářské ankety Osobnost roku Ústeckého kraje 2015.

Vítězem kategorie management a podnikání se stal předseda představenstva společnosti AGC Flat Glass Czech Teplice a viceprezident evropské skupiny Asahi Glass Pavel Šedlbauer. Hlasující čtenáři i porota ocenili jeho dlouhodobý osobní přínos ve sklářském průmyslu, podpoře a rozvoji technického školství a mládežnického sportu.

Ocenění převzal z rukou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a prezidenta AERO Vodochody Ladislava Šimka. Druhým oceněným v této kategorii je Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s., pod jehož vedením se největšímu zaměstnavateli v Ústeckém kraji daří zvyšovat kvalitu zdravotní péče a měnit image společnosti u veřejnosti.

Osobností roku Ústeckého kraje 2015 v kategorii veřejná správa je Petr Pípal, starosta města Dubí, vítězem kategorie kultura Vladimír Šavel junior, ve sportu patří prvenství Štěpánu Vachouškovi, kapitánu FK Teplice a kategorie dobrý skutek má rovněž dvě vítězky.  Staly se jimi Lenka Černá, předsedkyně Dobrovolnického centra Ústí nad Labem a Veronika Kašáková, předsedkyně nadace Nadání a dovednosti, určená dětem z dětských domovů.

Porota navíc udělila zvláštní ceny Janu Schramlovi za rozvoj robotického centra chirurgie, která patří ke špičkám v tomto oboru v rámci ČR, týmu HC Verva Litvínov a v neposlední řadě Kateřině Skokanové a Martině Chvojkové za záchranu lidského života.

Foto: Daniel Šeiner

Večerem provázel Vladimír Hron, vystoupila i skupina Koťata

Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček předal ocenění Pavlu Šedlbauerovi.

Ocenění si převzal i Jiří Novák (uprostřed), předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s

 

 

 

Image (1) Image (2) Image (3) Image (4)

 

Red

Red