pachatel který přepadl Litoměřickou GE Money, dopaden

Již krátce po spáchání trestného činu z 19 září 2012 (přepadení KB v Podbořanech) pojali kriminalisté podezření, že banku přepadl tentýž pachatel jako v Horažďovicích na Klatovsku, Novém Strašecí, Slaném,  a Litoměřicích. V minulých dnech se toto podezření potvrdilo.

Rakovničtí policisté za pomoci zásahové jednotky Středočeského kraje zadrželi v Nouzově 53letého muže, kterého později obvinili z pěti přepadení těchto peněžních ústavů.

V současné době se již dotyčný, který nebyl nikdy předtím trestán, nachází ve vazební věznici. Za uvedené trestné činy mu hrozí odnětí svobody až na deset let. Na objasnění případů se podílely i týmy policistů z Ústeckého a Západočeského kraje včetně lounských kriminalistů.

podrobněji: článek pod touto  fotogalerií

Velký úspěch si na svá konta můžou přičíst kriminalisté z Územního odboru Rakovník, oddělení obecné kriminality, kteří několik měsíců pátrali po pachateli bankovních loupeží. Jejich mravenčí práce nakonec přinesla své ovoce.

    „Zhruba v polovině prosince roku 2011, přišel v dopoledních hodinách do banky v Novém Strašecí muž

, který přistoupil k pokladně a bankovní úřednici předložil list papíru s jasnými instrukcemi. Na důkaz, že svůj čin myslí vážně, držel v ruce střelnou zbraň. Úřednice pachateli vydala několika set tisícovou hotovost. Muž poté z bankovního institutu utekl pryč.“

     Po pachateli se okamžitě rozjelo rozsáhlé pátrání. Pachatelé takovýchto činů jsou často nebezpeční, a proto kriminalisté nechtěli nic podcenit. V průběhu vyšetřování vyšlo najevo, že i v okolních krajích došlo k několika přepadením bank, která se velmi podobají. Na základě získaných indicií k pachateli, bylo vyhlášeno pátrání po podezřelé osobě. Přibližný portrét pachatele byl rozeslán na všechny policejní stanice a dále prostřednictvím médií k občanům. Kriminalisté doufali, že muže někdo pozná. Štěstí měli kolegové z obvodního oddělení v Novém Strašecí. Ti podezřelého muže viděli v rámci hlídkové činnosti a provedli kontrolu osoby. Poznatky předali kolegům z kriminální policie. Kriminalisté nakonec dne 11. řijna 2012, za pomocí Zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Středočeského kraje, zadrželi třiapadesátiletého muže z Rakovnicka, který byl z uvedených činů podezřelý.
     Tento byl vzat do policejní cely. Probíhaly prohlídky nejen v bydlišti muže, ale i v dalších objektech a vozidlech. Kriminalisté nacházeli cenné důkazy. Jednalo se o oblečení – paruku s kšiltovou, ve které muž přepadával, peníze označené červeným barvivem či několik střelných zbraní. Pachatel své činy popíral. Pod tíhou důkazů se však ke čtyřem přepadením bank a to ve Slaném, Horažďovicích, Podbořanech a Litoměřicích, přiznal. K té z Nového Strašecí však odmítá přiznat vinu. Dle kriminalistů se však na místě činu našli důkazy, které jeho tvrzení vyvrátí.
       Během domovních prohlídek byl u muže nalezen předmět, podobný krabici, který vydával za nástražný výbušný systém. Proto bylo nutné, přivolat i policejní pyrotechniky, kteří uvedenou věc zajistili. Pachatele kriminalisté obvinili ze zločinu loupeže, kdy muži hrozí trest odnětí svobody až na deset let. V pátek 12. řijna 2012, byl Okresním soudem Rakovník vzat do vazby, kam byl ještě téhož dne eskortován.
Kriminalisté děkují veřejnosti a médiím za pomoc při dopadení tohoto pachatele.
Red

Red