Pátý ročník taneční pohárové soutěže Team Dance 2013 je již minulostí

 

V sobotu 9.listopadu se taneční skupina Lucarino Dance a skupina Bílý zajíc Libochovice zúčastnili pohárové taneční soutěže Team Dance 2013, kterou pořádá DK Litoměřice za spolupráce s tanečním mistrem Tomášem Mikulským.

IMG_4702

Spřátelené taneční skupiny Bílý zajíc Libochovice a taneční skupina Lucarino Dance z Domova Na Svobodě Čížkovice se na tuto soutěž poctivě připravovali již týdny před jejím vyhlášením. Hodiny nácviku a poctivé dřiny vyvrcholily právě tuto sobotu. Nastal den taneční …. Ráno v 9 hodin byla prezentace a pak úderem desáté slavnostní nástup po kterém to vše vypuklo.

Původně se mělo soutěžit v disciplínách Plesové formace, Country formace, Show Dance a Disco dance, Street dance, a na závěr Orient. Ovšem na poslední chvíli se vše změnilo a soutěžilo se pouze v kategoriích mini děti, děti, junioři, hlavní a senioři. Celkově na 25 souborů předvedlo ve více jak čtyřhodinovém tanečním maratonu na 35 choreografií.

Vše hodnotila porota ve složení: Stanislav Zíka – Karlovy Vary, Tomáš Mikulský – Roudnice nad Labem, Martin Šrámek – Praha, Martin Pořízek – Praha, Marek Škabrada – Kralupy n.Vlt.

Celou akci shlédlo a zúčastnilo se na 500 diváků a soutěžících.

Chvíle čekání a již je zde část junioři. Nejvíce obsazená kategorie čítala 14 soutěžících kolektivů a mezi nimi i Bílý zajíc (www.bilyzajic.com) Libochovice. Skupina Lucarino Dance (www.lucarinodance.cz) z DNS Čížkovice vystupovala v kategorii následující, Hlavní. V kategoriích dětí pak hlavně převládal moderní tanec a u dospěláků pak tanec Orientální. Vše probíhalo pod perfektní organizací a jednotlivé taneční skupiny bojovali o každý centimetr parketu a již se vše nachýlilo ku zdárnému konci. Moderátor vyhlásil malou přestávku, aby se porota mohla poradit a vyhlásit výsledky…..

Zvolení hodnocení podle kategorií nebylo zrovna nejšťastnějším. V jedné kategorii se tím pádem představily Country formace vedle Společenských tanců, Show dance, Street dance a Orientálních tanců. Při čemž více početné společenské, disko a orientální tance hravě převálcovaly méně početně obsazené country. Také srovnání jednotlivých typů tanců je podobné jako srovnávání jablek a hrušek …, ale co naplat, pořadatelé tak rozhodli.

Co říci na závěr. Pohárová taneční soutěž Team Dance 2013 je již za námi. Co do organizace byla opět perfektní, byla přínosem pro všechny účinkující i diváky. Doufejme, že takovéto soutěže v příštích letech nevymizí a budou pokračovat v dalších a dalších ročnících. Díky patří všem pořadatelům a hlavně tanečnímu mistru Tomáši Mikulskému ( www.tomasmikulsky.com ) a Domu kultury Litoměřice ( www.mkz-ltm.cz  ).

Red

Red