pěkná výhra SK SAHARA Vědomice

Oldřich Bednář

Dne 13. 4. 2013 odjely ženy Sahary Vědomice ke 14. kolu jarní soutěže ročníku 2012 – 2013 na hřiště SK Sokol Brozany a to s jediným cílem – urvat vítězství. Nastoupily v sestavě s 14 hráčkami, brankářka Feixová byla na hokejovém turnaji v zahraničí, tak ji nahradila velmi dobře Milena Hausnerová. Další obsazení stále ovlivňuje vysoká marodka.

Z počátku prvního poločasu se hrála vyrovnaná a urputná hra, převážně ve středu hřiště. Přesto si stále více šancí vytvářely hráčky Vědomic. Ale teprve ve 25´ poprvé jednu ze šancí využily. Rzycká zatáhla míč po straně a nacentrovala do vápna, kde Zahálková nezaváhala a trefila se – 0:1. Tento úvodní gól děvčata z Vědomic nakopl a začali stále více střílet na branku soupeře. Hned v 35´ mohl padnout další gól, když Plívová zatáhla míč zleva až k velkému vápnu, nacentrovala na druhou stranu vápna na Larišovou, ale ta těsně

minula míč. Vzápětí měla šanci Rzycká, ale trefila jen do tyčky. Ve 40´ pohrozil rozhodčí, když dal žlutou kartu Cankářové, která v zápalu boje vyřkla hrubé slovo po faulu na ní. Vědomice ale odpověděli správně, pokračovaly v tlaku, nejdříve zahrozila opět Rzycká, těsně mimo, z následující akce již ve 46´ pronikla Phillipová obranou až před brankářku Brozan, nezaváhala a s klidem dala gól umístěnou střelou – 0:2.

Ve druhé části hry začaly hráčky Sahary opět velmi dobře. Brozany sice vyměnily do druhé půlky 3 hráčky, vč. brankářky, ale nebylo jim to nic platné. Vědomice zápas již nepustily. V 60´, až po třetí střele (1. Plívová, 2.Rzycká, 3. Zahálková) zvýšili na 0:3.  O dvě minuty později se sice domácím hráčkám podařilo dát gól na 1:3, když je obrana Vědomic nedůsledně hlídala, ale Vědomice hned v 72´ zvýšily na 1:4. Stalo se tak po krásném útoku na jeden dotek po linii Cankářová a Rzycká, která se tak dostala sama až před brankářku domácích a umístěnou střelou podél ní k pravé tyčce dala gól. V 84´ minutě sice dostala také žlutou kartu za připomínky (mluvení), ale hned nato to v 86´ odčinila, když krásně prošla obranou až před brankářku domácích a opět s klidem umístěnou střelou k tyči zvýšila
Vědomickým hráčkám se tak konečně podařilo zvítězit a hned s vysokým skórem.na 1:5. V 90´ mohly domácí hráčky snížit, když se jejich útočnice mohla dostat sama až před gólmanku Vědomic, ale Platilová Michaela jí v tom, sice faulem, ale zabránila. Dostala za to žlutou kartu.

Příští utkání sehrají hráčky Sahary na domácím hřišti a to s týmem žen ze Souše,  v neděli 21.4. od 14,00 hodin.