Po dálnici se svezeme v červnu 2015, slíbil ministr

D8 by měla být zprovozněna v červnu roku 2015, s takovým vzkazem pro starosty přijel na jednání ve Velemíně ministr dopravy Zbyněk Stanjura. Kromě předpokládaného termínu ještě přítomné ujistil, že na dostavbu je dostatek financí z národních zdrojů.
„Dostavba může nyní probíhat plným tempem, zpoždění stavby v důsledku nedostatku financí nehrozí,“ zopakoval před starosty ministr Stanjura. Zdůraznil, že problémem českých silnic není nedostatek peněz, ale jejich nedostatečná příprava a způsob výstavby. Dálnice D8 se aktuálně týká 16 neuzavřených soudních sporů. Přesto po jednání s ministrem panoval mezi starosty mírný optimismus.

Kromě samotného termínu se ve Velemíně řešily i dílčí záležitosti spojené s výstavbou dálnice v chráněné krajinné oblasti. Jednou z nich je výsadba zeleně a zajištění následné pěstebné péče. ŘSD jako investor přislíbilo, že dostojí svým závazkům a za každý pokácený strom vysadí v  oblasti pět nových. Celkem se jedná o desetitisíce nových rostlin.

„Naším společným cílem je především zprovoznění dálnice, aby se ulevilo obcím ležícím na objízdných trasách. Ostatní dílčí problémy se jistě podaří za spolupráce všech stran vyřešit. Návštěvu pana ministra vnímám jako signál Ústeckému kraji, že i pro ministerstvo je dostavba D8 prioritou a že pro

dodržení slíbeného termínu udělá maximum,“ shrnul v závěru hejtman Ústeckého kraje.

Kontakt:

Mgr. Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí

Red

Red