Podřipská nemocnice je po ročním boji zachráněna!

 

12. únor 2013 | Autor: Klára Kolorosová

Podřipská nemocnice má od pátku 8. 2. 2013 podepsanou smlouvu s VZP na všechna oddělení. Generální ředitel VZP Ing. Kabátek předložil roudnické nemocnici pětileté smlouvy na chirurgii a internu, na dětské oddělení je podepsána smlouva na 18 měsíců.

Gynekologicko-porodnické oddělení bude nasmlouváno po představení nového primáře nebo primářky a týmu porodních asistentek. „Pokusíme se udělat možné i nemožné pro postavení nového gynekologicko-porodnického týmu. Za dosažený výsledek děkujeme všem, kteří se na tomto vítězství podíleli,“ řekl Ondřej Krajník, primář chirurgie.

Chirurgie a interna pokračují včetně JIP stanic 5 let.

Dětské oddělení 18 měsíců.

Gyn.- por. oddělení 18 měsíců po doložení personálního obsazení.

Co tyto smlouvy znamenají?

Že nespravedlivě zrušená nemocnice dokázala svou důležitost pro region a díky občanům Podřipska se v dohodovacím řízení s novým vedením VZP dokázala prosadit. Získala zpět to, co už bylo téměř ztraceno a ukázala, že proti mafiánským metodám existuje účinná zákonná obrana.

Za roudnickou nemocnici bojovali již od podzimu loňského roku občané celého Podřipska a vedení nemocnice společně s jejími zaměstnanci. Významnou podporu a pomoc v boji o zachování akutní lůžkové péče v Podřipské nemocnici poskytlo i město Roudnice nad Labem a řada politiků, kterým patří velký dík.

„Je to velice příznivá zpráva, gratuluji roudnické nemocnici. Jsem rád, že ta obrovská snaha všech, kteří za zachování bojovali, nepřišla nazmar a občané mohou dál využívat péče naší nemocnice,“ říká s nadšením starosta Vladimír Urban.

 

Red

Red