Podvodník dopaden a další Krimi zprávy

Okrádal seniory

V letních měsících tohoto roku bylo několik litoměřických seniorů osloveno neznámým mužem, který se snažil vloudit do jejich obydlí pod záminkou kontroly elektrického zařízení. V jednom případě mu to vyšlo. Oslovená seniorka ho vpustila do svého obydlí s domněním, že jde o zaměstnance energetické firmy. Podvodník předstíral, že pracuje, ale při tom využil nestřeženého okamžiku a 66leté paní z bytu odnesl šperky a kabelku s peněženkou. Poškozená zjistila až po jeho odchodu co všechno jí zmizelo. Celou věc oznámila policistům, kteří následně zjistili, že podobných případů se stalo více. 56letý muž z Karviné páchal trestnou činnost po celé republice. Podařilo se mu oklamat a okrást 15 seniorů a ke svému jednání se plně doznal. V polovině listopadu byl zadržen hlídkou policistů v Brně, kteří zahájili trestní řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Na verdikt soudu si dotyčný počká ve vazbě.

Stačila chvilka; Kořisti si neužili; Mlsný zloděj

Mladá žena si svá zavazadla odložila ve čtvrtek na chodbě panelového domu v Litoměřicích a po chvilce se pro ně vrátila. Mezitím co byla za dveřmi bytu, odnesl odložené věci neznámý pachatel. Zmocnil se notebooku s příslušenstvím, ošacení, finanční hotovosti a dalších zavazadel s kosmetickými pomůckami v hodnotě vyšší jak 50 tisíc korun. Část kořisti, kterou zloděj zřejmě nepotřeboval, byla nalezena pohozená na chodníku před domem. Po neznámém pachateli a odcizených cennostech pátrají litoměřičtí policisté.

Kořisti si neužili
V rukou policistů skončili ve čtvrtek dva muži z litoměřického okresu ve věku 31 a 25let, kteří se vloupali do výrobní haly v Roudnici nad Labem. Násilím překonali vstupní vrata do haly a středem jejich zájmu byl kovový materiál všeho druhu, který zde nalezli. Hodnota kořisti byla vyšší jak 100 tisíc korun. Svého lupu si neužili, neboť byli zadrženi bezprostředně po činu. Za trestný čin krádeže mohou očekávat až pětileté vězení.

Mlsný zloděj
Do rekreační chaty v katastru obce Budyně nad Ohří vnikl v noci na čtvrtek nezvaný host. Po rozbití skleněné výplně okna chatu prohledal a odnesl si sladkosti v hodnotě 100 korun. Pokud se podaří pachatele dopadnout, bude se před soudem zodpovídat z přečinu krádeže a porušování domovní svobody. Za krádež sladkostí ho může postihnout až tříleté vězení.

7. 12. 2012
nprap. Pavla Kofrová

Red

Red