Posílení kapacity adventních vlaků do Drážďan

Tak jako v předchozích letech mají v době adventu cestující z Ústeckého kraje zajištěné vlakové spojení do Drážďan a zpět. Po výrazně zvýšeném zájmu v loňském roce je na víkendových vlacích zvýšena kapacita.


Přímé spojení z Ústí nad Labem do Drážďan zajišťuje „Vánoční kometa“ spěšného vlaku linky RE20.

Spoj pojede v současném jízdním řádu ve dnech 1., 2. a 8. prosince. V novém jízdním řádu, který začne platit v neděli 9. prosince, pojede ve dnech 9., 15., 16., 22. a 23. prosince 2012. Vlak bude odjíždět z Ústí nad Labem hlavního nádraží v 9:15 a do Drážďan na hlavní nádraží dojede v současném jízdním řádu v 10:19. Z Drážďan bude vlak odjíždět v 15:55. V novém jízdním řádu dojde k minutovým změnám: „Vánoční kometa“ přijede do Drážďan na hlavní nádraží v 10:18 a zpět bude odjíždět v 15:58 hodin.

Kapacita vlakové soupravy bude letos navýšena na 8 vozů. Z tohoto důvodu vlak nebude zastavovat v Königsteinu a Pirně, neboť délka posílené soupravy se nevejde do nástupiště.

Posílení linky U23/ELS Děčín – Bad Schandau (- Dresden)

Ve výše uvedené adventní víkendy budou vyjma ranního páru spojů vlaky mezi Děčínem a Ba d Schandau posíleny zvýšením kapacity formou spojení dvou motorových jednotek Desiro nebo vypravením klasické vícevozové soupravy.

Z těchto důvodů nebude možné garantovat bezbariérový nástup do vlaku.


Odkazy

Red

Red