POUŤ V DOMOVĚ DŮCHODCŮ LIBOCHOVICE

Dne 28.6.2013 se konala pouť v Domově důchodců Libochovice. Tato akce je pořádána každoročně, vždy však zaměřená na jiné téma. Tentokrát zaměstnanci domova pojali tuto akci trošku jinak a nastudovali si pod režijním vedením Petry Kaškové muzikál Tři mušketýři. Romantický příběh o přátelství, lásce, ale také o intrikách a nenávisti z první poloviny 17. století.

IMG_3336 (1)V ranních hodinách bylo všem jasné, že počasí je úžasné , bez mráčků a malá nervozita byla patrná pouze na  účinkujících zaměstnancích, kteří se proměnili na tuto chvíli v herce. Park domova byl okolo deváté hodiny zaplněn diváky (cca 250- 270 diváků) a začalo představení, které trvalo něco málo přes dvě hodiny. Zapálení a zájem zaměstnanců byl na výkonech viditelně znát.

Vedoucí domova Bc. Andrea Krčmářová po představení muzikálu přivítala všechny účastníky a hosty poutě a předala slovo novému řediteli Centra sociální pomoci Litoměřice Ing. Jindřichu Vinklerovi, který představení zhodnotil velice kladně, což potěšilo především účinkující z řad zaměstnanců.Vedoucí domova také poděkovala všem spolupracovníkům za snahu a odvahu pustit se do takového velkého díla. Dále dík směřoval ke sponzorům , bez jejich přispění by nebylo možné tuto akci uskutečnit, skupině historického šermu Alotrium a všem, kteří přispěli ke zdárnému průběhu poutě. Mezi zaměstnance a příznivce poutě dorazila také paní Marie Stožická, bývalá vedoucí domova, pochvalně se vyjádřila k pojetí této akce a zhodnotila zapálení a herecké výkony účinkujících. Bez pomoci a rekvizit zapůjčených z Rádobydivadla Klapý a Scény Libochovice by nebylo možné vytvořit dokonale sladěnou atmosféru. Díky patří i Olině Psotové a Simoně Semanové za kadeřnické výkony a úpravy zevnějšků. Fotografickou dokumentaci zajistil pan Václav Frič.

Všichni po úvodním představení a přivítání byli pozváni na tradiční pouťový oběd, který je vždy příjemnou součástí dne a na další občerstvení podávané v zahradě domova. Podávala se pečená kuřecí křidélka, pivo, pečená jablka, brambory a další pochutiny.

Na pouti nechyběla ani hudba, kterou zajistily kapely Křešičanka – Pustajka z Křešic a Havrani z Liběšic, výkony kapel doladily pouťový den.

Toto setkání uživatelů domova, rodinných příslušníků, sponzorů, zaměstnanců, bývalých zaměstnanců, vedení CSP a dalších příznivců domova bylo velmi zdařilé.

Už nyní se všichni těší na další pouť v tomto příjemném domově.

Red

Red