Prémiové vody Labe arény obsadili rybáři

Prémiové vody Labe arény obsadili rybáři V uplynulých dnech proběhl na prémiové vodě Labe arény Račice 2. ročník Poháru předsedy ČRS v lovu na kapra. V neděli byl po 72 hodinách závod slavnostně ukončen. 2. ročník poháru předsedy Českého rybářského svazu (ČRS) v lovu na kapra na takzvanou položenou je ojedinělý závod, který probíhá 72 hodin bez pauzy a je určen pro dvoučlenné týmy.

Závodu se zúčastnilo 27 špičkových týmů z celé republiky. Týmy se po celou dobu praly nejen o hodnotné ceny, dřevěný putovní pohár ve tvaru kapra, ale především o nominaci na mistrovství světa v lovu kaprů 2020. Mistrovství proběhne na Ukrajině a i přesto, že se bude jednat již o 22. MS, český tým se zúčastní úplně poprvé, proto motivace účastníku byla opravdu veliká. A proč se tento závod již po druhé konal právě na račickém kánále? To vysvětluje hlavní organizátor pan Poupa z ČRS: ” Račická Labe aréna má jednu z nejférovějších vod, které je možné si jen představit. Je to prémiová voda ČRS a takové to vody jsou jen další tři v ČR. Další výhodou je jeho obdélníkový tvar.

Letos se účastníkům vyloženě daří neboť ocelová lana, vymezující veslařské dráhy nejsou jen spuštěny ke dnu jako v loňském roce, ale lana byla k radosti rybářů stažena a tak 80% vodní plochy je zcela volných a závodícím rybářům se nezachytávají háčky. O to jsou naši účastníci úspěšnější v lovu.” Jak již jsme zmínili, závody probíhají 72 hodin nonstop ve dvoučlenných týmech. Bodovanou rybou je kapr a amur již od 1500g. Chytá se téměr na vše jen s výjimkou živočišných nástrah. Každý tým má jasně vymezen prostor na břehu i na vodě, kde smí chytat. Závodníci měli k dispozici 20m na břehu a stejně široký pás i na vodě. Nalevo i napravo od jejich soutěžního sektoru byla “hluchá zóna” o velikosti cca 56m, kde se nesmí ani nahazovat a ani krmit.

Během letošního ročníku se chytali kapříci většinou v průměru váhy kolem 2kg, nicméně se povedly závodníkům i větší úlovky. Předseda odboru Položená pan Poupa tipoval největší úlovek ve váze 15ti kg. Nakonec nebyl tak daleko se svým tipem, letošní největší ulovený kapr vážil 14,03 kg. V neděli v poledne byl závod slavnostně ukončen s otázkou čí jméno ponese putovní pohár v podobě dřevěného kapra. 2. ročník poháru předsedy ČRS vyhrál s počtem úlovku 91 kaprů MO Týn n/L. Celkem se ulovilo 582 kaprů, kteří byli obratem vráceni do vod račické Labe arény. Kompletní výsledky závodu jsou zde: https://onlinepolozenalru.mrk.cz/?zavod=208&typ=3 Letošní závod je u konce, ceny jsou rozdány. Petrův zdar! Labe aréna Ústeckého kraje je od roku 2015 Národním olympijským centrem vodních sportů, patří mezi strategická sportovní zařízení Ústeckého kraje a je součástí strategické sportovní infrastruktury pro přípravu státní reprezentace.

Každoročně se zde pořádají vrcholné sportovní akce ve veslování, rychlostní kanoistice, koloběhu, dálkovém plavání, gigathlonu, triatlonu, rybolovu, dračích lodích, atp. Labe aréna Račice a Labe aréna Štětí poskytují zázemí pro přípravu veslařské a kanoistické reprezentace, pro výkonnostní sportovce i pro sportovní veřejnost. Vzniká zde regionální tréninkové centrum pro přípravu talentované mládeže, včetně sportovní třídy na střední škole ve Štětí. Labe aréna Ústeckého kraje se prostřednictvím projektů Labské ukázka akademie veslování a školní ligy Česko vesluje podílí na rozvoji sportu nejen v Ústeckém kraji. Labe aréna je podporována Ústeckým krajem, který tak prokazuje svoji podporu sportu, zejména sportování dětí a mládeže. Více informací na www.labearena.cz

Red

Red