Přípravy na Tříkrálovou sbírku 2013 vrcholí

Přípravy Tříkrálové sbírky 2013 jsou v plném proudu. Završeny budou zapečeťováním tříkrálových pokladniček v úterý 18.12.2012 v 9:00 hodin v budově Diecézní charity Litoměřice (Dómské náměstí 10). Zapečeťování proběhne za účasti zástupce Města Litoměřice, paní Hany Chrudimské.

Aktivně se do příprav zapojili také žáci Základní školy Litoměřice, Ladova 5. Ve školní družině společně s paní učitelkou Kateřinou Brandovou pomáhali při výrobě tříkrálových korun, a zároveň se tak konverzací se zástupcem Diecézní charity Litoměřice seznamovali s Tříkrálovou sbírkou.

Práce žáků Základní školy nám velmi pomůže. S přípravami je vždy hodně starostí, proto jsme vděčni každému, kdo přiloží ruku k dílu,“ říká Veronika Vedejová, koordinátorka Tříkrálové sbírky v litoměřické diecézi.

Na přípravě tříkrálových kostýmů se kromě žáků zmiňované základní školy podílely také sestry z kláštera v Doksanech, které zdarma ušily šaty třem králům.

Pomoc nabídly také žákyně střední pedagogické školy v Litoměřicích a asistovaly při rozdělování tříkrálových materiálu po celé litoměřické diecézi.

V neděli 6. ledna 2013 od 18:00 hodin bude Česká televize na svém prvním programu vysílat přímý přenos tradičního Tříkrálového koncertu z městského divadla V Brně. V rámci koncertu bude rovněž vysílaná reportáž z nízkoprahového centra Amicus (Farní charita Lovosice). 

Autor: Edith Kroupová, PR pracovník DCH Ltm

Red

Red