řádění opilce ukončili policisté

Libochovice – Řádění opilce ukončili policisté

20letý mladík pod vlivem alkoholických nápojů řádil v noci na úterý v Libochovicích. Během jedné hodiny stihl rozbít skleněnou výplň výlohy, poškodit vchodové dveře do prodejny, rozbít skleněnou výplň okna u domu a skleněnou nástěnku. Svým řáděním způsobil škodu převyšující 13 tisíc korun. Policisté ho na místě podrobili dechové zkoušce na alkohol, která byla pozitivní s výsledkem 2,04 promile. Mladík si po vystřízlivění převzal následujícího dne podezření pro přečiny výtržnictví a poškození cizí věci. Hrozí mu až dvouleté vězení

Budyně nad Ohří – zadrženi při činu

V úterý okolo 14 té hodiny vnikli za použití násilí dva pachatelé na pozemek rekreační chaty v Budyni nad Ohří. Po násilném vniknutí do kůlny touto prošli do obytné části chaty. V chatě nic neodcizili, ale z přilehlé kůlny si již odnášeli motorovou sekačku, malý motocykl a ruční nářadí. Jejich nezákonné jednání jim překazili policisté, zadrželi je na místě činu. Oba muži z Libochovicka ve věku 25let si ještě týž den převzali podezření ze spáchání přečinu krádeže vloupáním a porušování domovní svobody za což jim podle trestního zákoníku hrozí až tříleté vězení.
.

Podřisko

Za volant vozidla značky BMW usedl v úterý 30letý muž z Podřipska značně posilněn alkoholem. Při jízdě po pozemní komunikaci u obce Terezín dostal s uvedeným vozidlem smyk a skončil mimo komunikaci. Ke zranění osob ani hmotné škodě nedošlo. Přivolaní policisté na místě řidiče podrobili dechové zkoušce na zjištění alkoholu s výsledkem 2,89 promile! Další úkony policisté provedli až následující den po vystřízlivění podezřelého. Podle trestního zákoníku je řidič podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Vandal ve stodole
Neznámý vandal poškodil během víkendu lak vozidla, které parkovalo na soukromém pozemku na Podřipsku ve stodole. Nezjištěným způsobem vnikl na pozemek a dále nezajištěnými dveřmi do stodoly, kde poškrábal lak karoserie po celém obvodu vozidla. Majitel vozidla vyčíslil poškození na 16 tisíc korun. Roudničtí policisté po neznámém pachateli pátrají pro podezření z trestných činů poškození cizí věci a porušování domovní svobody.
Libochovice – Obviněný se činil, měl dva pomocníky
Jak jsme v nedávné době veřejnost informovali, podařilo se objasnit trestnou činnost 25letého muže na Libochovicku. Měl na svědomí šest případů majetkové trestné činnosti se škodou vyšší jak 100 tisíc korun. Intenzivním šetřením litoměřických kriminalistů se podařilo obvinit další dva muže ve věku 23 a 29 let z Libochovicka, kteří v případech také figurují a obvinění rozšířit o další tři skutky. V těchto třech případech se jednalo o vloupání do obytných domů na Libochovicku se škodou odhadovanou na 60 tisíc korun. Obviněným pro trestný čin krádeže a porušování domovní svobody hrozí až pětileté vězení. Trestní stíhání dotyčných je vedeno na svobodě.

Red

Red