Radní představili studii dostavby koupaliště

aktualita

29. 05. 2019| Jan Vancl, tiskový mluvčí | Tisková zpráva města

Dnes proběhlo veřejné setkání, na kterém roudničtí radní veřejnosti představili svůj záměr dokončení koupaliště. Vedení města zadá zpracování projektu. Realizace dostavby je plánována do konce tohoto volebního období.

Tématem letošní druhé veřejné diskuse s radními byla realizace dostavby letního koupaliště na Zálabí, kterou roudnická radnice již delší dobu připravuje. Naváže tak na nově rekonstruovaný krytý plavecký bazén, který koupališti poskytne potřebné technologické zázemí.

„Dokončení koupaliště slíbila většina roudnických politických subjektů. Měl by vzniknout komplex krytého bazénu a letního koupaliště, nabízející celoroční možnost koupání a plavání pro široké vrstvy obyvatel našeho města i jeho okolí. Cílem setkání bylo především představení předběžné studie a získání názorů občanů na rozsah a podobu dostavby,“ řekl starosta František Padělek.

Koupaliště by se, dle představené studie, mělo skládat ze tří funkčních celků. Tím hlavním je víceúčelový bazén rozdělený na část plaveckou, se čtyřmi plnohodnotnými plaveckými dráhami, a rekreační, připojenou průplavem, o celkové ploše 480 m2 a hloubce až 1,6 m. Nabídne atrakce jako houpací záliv, šplhací síť, lanový most s lekníny, vodní číši, chrliče, dnovou perličku nebo trubková masážní lehátka.

Dalším je bazén sloužící k bezpečnému dojezdu z tzv. ploché skluzavky a uzavřeného tobogánu. Vstup na tyto atrakce bude zajištěn venkovním schodištěm. Samozřejmě nemůže chybět ani místo určené těm nejmenším návštěvníkům. V dětském bazénu, o celkové ploše 80 m2 a hloubce 0,1 – 0,4 m, je plánována nerezová skluzavka, stříkací zvířátko, vodní ježek, zvon a žlabová fontánka.

„Jedná se o velmi nákladný záměr, který si, dle předběžných odhadů, vyžádá investici 50 – 70 milionů korun. Dalším krokem bude zadání zpracování projektu, který tuto částku upřesní,“ dodal starosta.

Termín realizace dostavby koupaliště je, v závislosti na finančních možnostech, vedením města plánován nejpozději do konce tohoto volebního období.

Red

Red