Region – Černá kronika 4 týden

Řídili, ač neměli

LITOMĚŘICE – Kontrola odhalila nezodpovědné řidiče…

Prvního z řidičů, který neměl co dělat za volantem, odhalila běžná silniční kontrola v pátek ve večerních hodinách na Roudnicku. Dopravní policisté následnou kontrolou zjistili, že 25letý muž usedl za volant osobního vozu s platným zákazem řízení všech motorových vozidel a také pod vlivem omamných a psychotropních látek. Po několika málo minutách tester odhalil přítomnost amfetaminu v těle řidiče. Motorista skončil na policejním oddělení, odkud si odnesl záznam o sdělení podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Druhý řidič byl kontrolován při jízdě litoměřickými ulicemi v neděli krátce po poledni. Řídil motorové vozidlo, ač věděl, že má vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Ještě téhož dne mu bylo sděleno podezření pro trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě soudem uznané viny hrozí oběma řidičům trest odnětí svobody až na tři léta.

O víkendu policisté kontrolovali noční podniky
Preventivní kontrola zaměřená na dodržování zákazu podávání alkoholických nápojů osobám mladším 18 let dopadla nad očekávání dobře. Policisté o víkendu navštívili provozovny restaurací, barů a diskoték na Štětsku a Litoměřicku a zkontrolovali vice než 60 osob. V souvislosti s kontrolami nebylo zjištěno podávání alkoholu mladistvým osobám ani žádné další protiprávní jednání.
Preventivní akce tohoto charakteru nejsou ojedinělé a budou v našem okrese probíhat i v následujícím období.

Odneslo to okénko
Oznámené o vloupání do vozidla přijali o víkendu roudničtí policisté. Neznámý lapka rozbil skleněnou výplň okna vozidla značky Škoda zaparkovaného na ulici před domem. Pravděpodobně jej zlákalo několik kovových mincí ponechaných ve vozidle. Pro 45 korun, kterých se zmocnil, způsobil škodu za více než 1500 korun na rozbitém okénku. Policisté již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po pachateli pátrají.

V uplynulém týdnu jsme veřejnost informovali o krádeži jízdního kola v Libochovicích (více zde). Tehdy neznámý pachatel odcizil jízdní kolo v centru města uzamčené ve stojanu na jízdní kola. Policistům se podařilo na základě perfektní místní a osobní znalosti případ ve velmi krátké době objasnit. Bicyklu se v nestřeženém okamžiku zmocnil 25letý muž z Libochovicka, který se k činu doznal. Počátkem tohoto týdne mu bylo sděleno podezření pro trestný čin krádeže. Kolo za 24 tisíc korun se podařilo zajistit a vrátit původnímu majiteli.

Zloděj v chatě
Rekreační chatu v katastru obce Žabovřesky nad Ohří navštívil v uplynulém týdnu zloděj. Po odstranění sítě proti hmyzu a rozbití okna vnikl na verandu chaty a odcizil motorovou pilu a další zde uložené nářadí. Škoda přesahuje 10 tisíc korun. Policisté případ šetří jako trestný činkrádeže a porušování domovní svobody.

Nález zatajil
Ve čtvrtek 15. ledna okolo 20 hodiny došlo ke ztrátě peněženky v lovosické Terezínské ulici. Ihned po zjištění ztráty se poškozený snažil svou peněženku s finanční hotovostí a osobními doklady nalézt, ale marně. Pravděpodobně ho předběhl nepoctivý nálezce, který si peněženku neoprávněně ponechal. Po neznámém nálezci policisté pátrají pro podezření ze spáchání trestného činu.
Bylo pootevřeno…
Pravděpodobně díky pootevřenému oknu se v neděli v časných ranních hodinách do jedné z roudnických restaurací „podíval“ zloděj. Odnesl si kuřivo za téměř 10 tisíc korun a také finanční hotovost z pokladny a herních automatů. Celková škoda přesahuje 30 tisíc korun. Po neznámém pachateli policisté intenzivně pátrají.
V polovině prosince uplynulého roku poškodil tehdy neznámý pachatel výherní automat nacházející se v jedné ze štětských restaurací. Úderem do automatu způsobil jeho poškození odhadované na 14 tisíc korun. Bylo zahájeno intenzívní pátrání, které dovedlo štětské policisty až k podezřelé osobě – 26letému muži z Litoměřicka. Podezřelý se k činu doznal a přislíbil, že škodu uhradí. Podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci si převzal v těchto dnech.
Řídil i přes zákaz

Z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání se bude zodpovídat 25letý muž, který v odpoledních hodinách řídil v Lovosicích osobní automobil, ačkoliv má až do roku 2017 soudem vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel. Muž byl zadržen a následně si na služebně převzal sdělení podezření ze spáchání trestného činu, za který mu může soud uložit až tříleté vězení.

Žádný troškař

Až dvouleté vězení hrozí neznámému pachateli, který v uplynulých dnech vnikl nezjištěným způsobem do sklepa obytného domu ve Štětí. Z místnosti určené pro úschovu kol odcizil dvě dámská jízdní kola a jedno pánské horské jízdní kolo. Celková škoda přesahuje 10 tisíc korun. Po pachateli krádeže a odcizených bicyklech policisté pátrají.

Odebrání elektroměru kvůli neplacení energie vyřešil „po svém“ 49letý muž ze Štětí. Oslovil zatím neznámou osobu, která mu v rozvodné skříni zapojila přívod elektřiny do domu. Spojila vodiče mimo měřící zařízení a muž tak po dobu několika měsíců neoprávněně odebíral elektrickou energii, čímž poškozené organizaci způsobil škodu přesahující 35 tisíc korun. Policisté dotyčnému muži sdělili podezření z trestného činu krádeže, za který mu v případě soudem uznané viny hrozí až dvouleté vězení.

Vozidlo zmizelo přes noc

Počátkem tohoto týdne byl v roudnické Dělnické ulici odcizen zaparkovaný osobní vůz značky Ford. Automobil zmizel před jedním domem, zřejmě v nočních hodinách. Způsobená škoda byla odhadnuta na 30 tisíc korun. Policisté ihned vyhlásili po vozidle celostátní pátrání, rovněž tak pátrají po neznámém pachateli. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

Neoprávněná těžba
Případem neoprávněné těžby stromů na Podřipsku se zabývají roudničtí policisté. Neznámý pachatel počátkem týdne neoprávněně pokácel na soukromém pozemku 13 kusů vzrostlých stromů, které pravděpodobně také na místě rozřezal a poté odvezl. Celková škoda je předmětem dalšího šetření. Policisté případ kvalifikovali jako trestný čin krádeže a po neznámém pachateli pátrají.
Odneslo to auto
Policisté ze Štětí pátrají po totožnosti neznámého pachatele, který během víkendu ve Viničné ulici poškodil zaparkované vozidlo. U auta poškodil zpětná zrcátka a odcizil střešní anténu. Oprava bude majitele stát nejméně 6 tisíc korun. Jednání pachatele policisté vyhodnotili jako trestný čin poškození cizí věci.

Red

Red