Mezinárodní cena vévody z Edinburghu

Dům dětí a mládeže Trend se v letošním roce zapojil do programu Mezinárodních cen vévody z Edinburghu a stal se tak certifikovaným místním centrem DofE Award. Je ti 14-25 let? Chceš na sobě pracovat a dělat věci co dávají smysl? Pak neváhej a přijď do DDM v Roudnici nad Labem.

Program DofE je součástí celosvětové prestižní Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu a už od roku 1956 podporuje v desítkách zemí po celém světě mladé lidi napříč společností na cestě k jejich samostatnosti, sebevědomí, budoucímu uplatnění i sociálnímu cítění.

V programu DofE si mladí lidé stanovují individuální cíle a výzvy v několika aktivitách a na cestě k jejich splnění posilují svou zodpovědnost a vytrvalost, poznávají a překonávají sami sebe a získávají nové dovednosti, užitečné pro další studijní i pracovní život. Navíc se zapojením do programu stávají součástí mezinárodní komunity a v případě potřeby mohou získat finanční podporu pro své aktivity.

Po celém světě se již do programu DofE zapojilo přes osm milionů mladých lidí. V ČR účastníci programu DofE mimo jiné věnují ročně 30 000 hodin komunitě a potřebným v rámci své dobrovolné činnost. V současnosti je do programu DofE v ČR zapojeno přes 600 mladých lidí a 250 dobrovolných mentorů, kteří je na jejich cestě podporují.

Více informací o programu naleznete na www.DofE.cz

Red

Red