Rekonstrukce mostu ve Štětí

Situace k zimnímu provozu – most se v zimě otevře pro chodce
Poslední letošní Kontrolní den k rekonstrukci mostu ve Štětí přinesl důležité odpovědi na otázky k zimnímu provozu stavby. Zástupci firmy Strabag, která opravu provádí, potvrdili, že od ledna 2020 pustí na most chodce s důležitým dodatkem – pouze na vlastní nebezpečí!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Stavební firma by měla přerušit práce na mostě od pátku 20. 12. 2019. Most by měl být v tento čas osazen zábradlím, svodidly, hotové by měly být i schody na stranu bývalého autobusového nádraží i směrem ke společnosti Mondi. Již hotové jsou vozovky a chodníky na mostě. Do 18. 12. 2019 by měly být zprovozněny lampy veřejného osvětlení. Dále bude firma osazovat most informačními značkami ohledně průchodnosti přes stavbu.
„Stále se tedy jedná o staveniště. Za stavbu zodpovídá firma Strabag. Ta také společně s majitelem mostu, Ústeckým krajem, rozhoduje o tom, koho na most pustí a nepustí,“ vysvětlil po Kontrolním dnu starosta Štětí Tomáš Ryšánek.

Firma Strabag by měla zabezpečit vozovky proti vjezdu vozidel na most. Otevřené budou pouze chodníky pro pěší. „Firma slíbila osazení všech pěti vjezdů na most betonovými bloky. Most nebude sjízdný pro žádná vozidla,“ důrazně připomněl starosta.
Na kontrolním dnu se řešila i zimní údržba mostu. Firma nedovolí vpustit na most techniku na případné odklízení sněhu. Dle nastalých klimatických podmínek tak bude reagovat ve spolupráci s městem Štětí. „Případná zimní údržba bez techniky bude složitá a nelze tak očekávat, že bude vždy včas a řádně zajištěna. Stále se jedná o provizorní stav,“ zdůraznil starosta
Práce na mostě budou dle zástupců firmy pokračovat s ohledem na zimní počasí zhruba od poloviny února, kdy by se mělo začít s budováním kruhové křižovatky u bývalého autobusového nádraží. Otevření mostu zůstává stále na původním termínu, tedy květen 2020.
Přívoz přes Labe
Velmi důležitou informací je nezměněný provoz přívozu přes Labe v době přerušení prací na mostu. Lidé tak mohou využívat přívoz stejně jako doposud. První spoj vyplouvá ze štětského přístaviště ve 4:21 hodin, poslední z hněvického přístaviště vyplouvá v 0:31 hodin.
„Pro nejbezpečnější přechod přes Labe doporučujeme obyvatelům využívat možnosti přívozu. Provoz zůstane nezměněn,“ doplnil starosta Tomáš Ryšánek.

Red

Red