Dětský adventní víkend v Labe aréně s parkourem a Urban Sense

Labe aréna oslavila druhý adventní víkend tradičně s čertem a Mikulášem, ale s netradičními sporty – parkourem, kin-ballem a crossfitem. Přes 80 dětí zavítalo o víkendu do Labe arény ve Štětí a zapojilo se do pestré nabídky sportovních aktivit.
Parkourový workshop vedený členy skupiny Urban Sense byl hlavním tahákem pro mnoho dětí, které si chtěly přijít zaskákat nebo se jen podívat na inspirativní vystoupení plné akrobatických prvků. Nezůstalo jen u parkouru. Děti postupně vyzkoušely kin-ball, crossfit, florbal a vybíjenou. Nabitý program byl zakončen až ve večerních hodinách ohnivou show. Z přichystaného občerstvení šla nejvíc „na dračku“ – malinovka, palačinky a hlavně pop-corn.
„Parkour je dnes velmi oblíbený mezi dětmi. Je to v podstatě takové novodobé pojetí gymnastiky. A právě pro parkour skýtá Labe arény ve Štětí ideální podmínky, protože má – vedle jiného zázemí – i tělocvičnu se speciálním měkčeným sportovním povrchem, který je pro pohyb dětí ideální. Parkourový trénink nám skvěle zapadá do našeho konceptu všeobecné sportovní přípravy, který prosazujeme jako první krok v dlouhodobém směřování za zlatými medailemi v juniorských a dospělých kategoriích,“ říká Martin Janků, předseda pořádající TJ KVS Štětí.
„Podobné sportovní akce pro děti pomáháme organizovat pravidelně. Základem je vždy snaha, aby to děti bavilo. Proto vždy dbáme na pestrou skladbu aktivit. Prostory Labe arény nám k tomu napomáhají, nabízí totiž dostatek variability. Další akcí jsou Vánoční turnaje pro základní školy v kin-ballu a silvestrovské maratóny na veslařských a lyžařských trenažérech,“ uvedl Michal Kurfirst, ředitel Labe arény.
Labe aréna ve Štětí slouží v mnoha podobách nejen sportovní veřejnosti, ale zejména dětem. Navštěvují ji oddíly veslování, rychlostní kanoistiky, fotbalu, crossfitu, mažoretek a právě parkouru. Pravidelně se zde organizují sportovní akce pro děti. K těm největším patří Labský čtyřboj, který letos oslavil již deváté výročí.

Labe aréna Ústeckého kraje je od roku 2015 Národním olympijským centrem vodních sportů, patří mezi hlavní sportovní zařízení Ústeckého kraje a je součástí strategické sportovní infrastruktury pro přípravu státní reprezentace. Každoročně se zde pořádají vrcholné sportovní akce ve veslování, rychlostní kanoistice, koloběhu, dálkovém plavání, gigathlonu, triatlonu, rybolovu, dračích lodích apod.
Labe aréna Račice a Labe aréna Štětí poskytují zázemí pro přípravu veslařské a kanoistické reprezentace, pro výkonnostní sportovce i pro sportovní veřejnost. Vzniká zde regionální tréninkové centrum pro přípravu talentované mládeže, včetně sportovní třídy na střední škole ve Štětí. Labe aréna Ústeckého kraje se prostřednictvím projektů Labské akademie veslování a školní ligy Česko vesluje podílí na rozvoji sportu nejen v Ústeckém kraji. Labe aréna je podporována Ústeckým krajem, který tak prokazuje svoji podporu sportu, zejména sportování dětí a mládeže.
Více informací na www.labearena.cz

V případě zájmu o bližší informace kontaktujte:

Milan Vodička Michal Kurfirst
Labe aréna, z.s Národní olympijské centrum vodních sportů, z.s
tel: +420 773 532 025‬ tel.: +420 777 335 335
media@labearena.cz michal.kurfirst@labearena.cz

Red

Red