Roudnice – Den geologie v muzeu

 

V Podřipském muzeu ve středu 21. května probíhal ,,Den s geologem“ coby doprovodný program k výstavě ,,Nechme mluvit kameny“.DSCF3502Program probíhal ve spolupráci s  geologem Petrem Mužákem a jeho kolegyní Terezou Kaiserovou z českolipského Vlastivědného muzea a galerie. První přišlo ráno na řadu velké dinosauří puzzle a výtvarná činnost navazující na výklad geologa pro děti z MŠ Montessori Hvězdička. Následoval odborný výklad určený veřejnosti a studentům roudnického gymnázia věnovaný vývoji pravěkých rostlin, živočichů a vzniku hornin. Komentované prohlídky geologicko – paleontologické expozice vytvářely pro každou skupinu ucelený závěr.

Geologie a paleontologie se řadí v zájmové činnosti mezi atraktivní napříč všemi věkovými skupinami o čemž svědčí i stovka návštěvníků, kteří zavítali v tento den do Podřipského muzea.

Dlouhodobá spolupráce obou muzeí přináší velmi dobré výsledky nejen ve výstavní činnosti, ale i v vzdělávací. oblasti Za minulé projekty je možné zmínit například loňskou úspěšnou putovní výstavu ,,Po stopách Germánů“, která tématicky přispěla k doplnění učiva dějepisu pro ZŠ a SŠ.

DSCF3486

Ilona Trefná

Podřipské muzeum

Red

Red