Roudnice – Kuželkářům titul již nikdo nesebere

kuž

4 KOLA PŘED KONCEM SOUTĚŽE JSME ZÍSKALI POTŘEBNÉ VÍTĚZSTVÍ A TÍM I TITUL MISTRA MOP 2014/15.

JESTŘÁBI (16)V 18. kole jsme zajížděli na dráhu Sokola Duchcov C , který byl v tabulce hned za námi a byl to tak přímý souboj o první místo ! Karty byly rozdány jasně , pokud vyhrají domácí , sníží náš náskok na 5 bodů , pokud vyhrajeme my , získáme náskok 9 bodů, který by nám 4 kola pře koncem zajistil definitivní výhru v MOP. Utkání a jeho průběh tuto důležitost podtrhl, byl to boj o každou kuželky, o každý hod!!!

Jako první dnes zahájil Michal BRUTHANS a v první půli to byl souboj nejen se soupeřkou, ale I s nervovou soustavou 🙂 . Po parádních plných – 159 Michal znervozněl v dorážce a svou půli pak o 4 kuželky prohrál 208:204!! Ve druhé půli ale Michal zabojoval a I když se soupeřka jen tak nehodlala vzdát, tak plné vyhrál o 5 kuželek a karta se pomalu začala obracet v náš prospěch. V dorážce pak soupeřka opět otočila hru na stranu domácích, ale v závěru si Michal pomohl hodovkou a 8 – 1 , na což soupeřka už nedokázala odpovědět a tak jsme získali velmi důležitý první bod a mírný náskok 18 kuželek …. 1:0 pro Jestřáby !!

Ve druhé dvojici nastoupil Zdeněk ŠIMÁČEK ml .a podal nejlepší výkon ze všech hráčů.bylo na něm od začátku vidět jak moc chce vyhrát a odvézt si body z Duchcova oba dva , abychom už dnes mohli mít první místo jisté .Náš kapitán se do soupeře pustil od prvních hodů a nedal mu šanci na jakýkoliv bodový zisk.Půle 224:173 určila ráz této dvojice.. I když se domácí hráč ve druhé půli zlepšil, Zdeněk zkušeně dovedl svou hru do vítězného konce , když vyhrál I druhou padesátku 218:198. Získal tak druhý bod a rozhodující náskok pro náš tým – 71 kuželek. Po dvou hráčích to bylo o 89 a 2:0 pro Jestřáby .. Oba dva naši lídři ukázali jak se má bojovat za tým a dalším hráčům tak dodali krom nákoku I klid na své hry…

125

Ve 3. dvojici nastoupil Martin KRÁL , a I když se narozdíl od minulého utkání snažil, tak n rozjetého soupeře nestačil . Martin si aspon ukázal, že může hrát I s top hráči vyrovnanou partii a že pokud dá do kuželek více odhodlání a snahy, může se vrátit na průměr 395 a více kuželek. Škoda zbytečných újezdů , ty Martina připravili o 400. Domácí srazili z náskoku 42 kuželek a snížili na 1:2 .

V poslední . dvojici nastoupil Alois HALUSKA, a podal stejně jako Martin slušný výkon . V první půli vedl o 15 kuželek 213:198 , ve druhé půli ale pokazil plné a naházel jen 182 , soupeřka ale začala druhou půli nervozně a to se na její hře podepsalo až do konce, když dala jen 163.Lojza tak vyhrál o 34 kuželek a završil naši výhru na 5:1 a o 81 kuželek.

Výhra v Sokolském derby nad velmi silným soupeřem z Duchcova , pro nás nečekaně znamenal poslední krůček ke splnění našeho snu . 1. místo je pro náš B tým historické , ještě nikdy v historii B tým MOP nevyhrál, ani v 80.letech minulého století , kdy měla Roudnice Béčko , na kontě máme 2x 2.místo (2009,2014) a 1 x 3.místo (2013).Pod tímto úspěchem je podepsána sestava : Zdeněk Šimáček ml.,Michal Bruthans ,Alois Haluska ,Vladimír Trčka, Martin Král , Miroslav Hnyk a jako trenér Zdeněk Šimáček st.

.

Nejlepší hráč :Zdeněk Šimáček ml. 442                   čulibrk : Martin Král 393

průměry hráčů „B“ týmu po 18.kole         průměr                  body                     +/-

……………………………………………………………………………………………………………………