RunCzech přijíždí do Ústí nad Labem s letní výzvou Česko běží dál

Půlmaraton

Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem se koná až v září, ale organizátoři běžeckých závodů RunCzech dorazí do Ústí nad Labem již v úterý 23. června. Na místní trase Mattoni FreeRun se bude konat jedno ze speciálních zastavení běžecké výzvy Česko běží dál.Tisková zpráva ze dne 19. června 2020 


S virtuálními běhy jakoby se roztrhl v posledních týdnech pytel, ale RunCzech originálně přišel s výzvou na reálných pětikilometrových tratích, které spadají pod platformu Mattoni FreeRun. Tras je po celé republice 90, v Ústeckém kraji jich najdete hned osm: v Litvínově, v Mostě, dvě v Ústí nad Labem a tři v Teplicích. Na všech navíc pravidelně vybíhá skupina nadšenců s koučem. Pokud někdo nechce sbírat kilometry do výzvy sám nebo chce poznat novou běžeckou partu, může se připojit. Každá trasa s koučem má svou Facebookovou skupinu, ve které zjistíte informace k výběhům.

Na některé trasy přijede v průběhu výzvy RunCzech tým, aby podpořil soutěžního ducha a přivezl trochu té závodní atmosféry. V Ústí nad Labem se bude na trase Střekov běhat ve velkém již v úterý 23. června od 16 hodin. Všichni účastníci dostanou startovní číslo a budou moci odstartovat svou „pětku“ pod startovním obloukem. Hlavní výběh odstartuje kousek od Mariánského mostu v 18:00.

„Naším cílem je, aby si s sebou všichni na své výlety zabalili běžecké boty a kromě tradičních míst objevovali i běžecké trasy, které jsou certifikované Českým atletickým svazem. Právě teď musíme dát lidem možnost zase pocítit ten soutěžní adrenalin,” uvedl Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech.

Do výzvy Česko běží dál se přihlásíte na webových stránkách www.runczech.com. Registrace je zdarma a cílem celé výzvy je zaběhnout na FreeRun trasách do 6. září 125 kilometrů.  Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 19.6.2020 / 19.6.2020 | Zveřejnit od: 19.6.2020

Red

Red