Santův kamion Coca-coly dorazil na litoměřické náměstí


Typicky zimní počasí s nefalšovanou sněhovou nadílkou provázelo v neděli odpoledne v Litoměřicích příjezd vánočního kamionu Coca-coly. Na Mírové náměstí dorazily tisícovky lidí, hlavně rodin s dětmi, z nichž mnohé se neváhaly postavit do dlouhé fronty proto, aby získaly vytouženou fotografii se Santa Clausem.


 

Tedy s oblým, veselým, bělovousým mužem s červenou, bíle lemovanou čepicí, bíle lemovanými kalhoty s černým koženým páskem a boty, který v mnohých západních zemích nosí hodným dětem dárečky.
Již před příjezdem z dálky svítícího kamionu mohli rodiče zakoupit dětem pro Coca-colu typické dárečky, mezi nimiž nechyběly ani červenobílé čepičky s bambulí nebo miniaturní kamiony. Právě výtěžek z prodeje těchto pro Coca-colu typických předvánočních předmětů byl určen dětskému oddělení litoměřické nemocnice. Prozatím jen symbolický šek převzali předsedkyně správní rady nemocnice Stanislava Pánová a místostarosta Litoměřic Václav Červín, jenž město zastupuje v nové společnosti Zahrada Čech, která se letos prvně ujala organizace vánočních trhů.
Přesnou částku, kterou nemocnice získá, společnost Coca-cola zatím nespecifikovala. „Celkové částky ze všech měst budou po skončení vánoční kampaně sumarizovány, a zveřejněny až v lednu příštího roku,“ informoval místostarosta Červín. Částka pro litoměřickou nemocnici by však i vzhledem k vysoké návštěvnosti akce neměla klesnout pod 10 tisíc korun.

Red

Red