Sbírka Šmicerových dresů je do neděle k vidění v Kalich aréně

Zhruba stovka dresů ze sbírky bývalého českého fotbalového záložníka a Slávisty Vladimíra Šmicera je od včerejška k vidění ve vestibulu Kalich arény v Litoměřicích. Vernisáže výstavy, která bude otevřena každý den do 26. srpna, se osobně zúčastnil Vladimír Šmicer, jenž v současné době působí jako manažer české fotbalové reprezentace.


Litoměřice jsou teprve druhým místem, kde sbírku představil. „Každý dres pro mě představuje vzpomínku na jeden fotbalový zápas, na který bych jinak už dávno zapomněl,“ uvedl sportovec, který má chalupu nedaleko Litoměřic, v malebných Verneřicích. Mezi ty nejcennější určitě patří dres, v němž v roce 2005 odehrál za Liverpool proti AC Milan finále Champions League, nebo dresy slavných klubů, jako je Real Madrid, Barcelona apod. „Přál bych si mít ve své sbírce i dres od některého z dalších vynikajících hráčů, jako je například Zidane, ale to už se mi asi nepodaří,“ usmál se Šmíca a vysvětlil, že sběratelem byl pouze v době, kdy sám aktivně hrával fotbal.
Součástí vernisáže, které byl za město Litoměřice přítomen i starosta Ladislav Chlupáč a místostarosta Karel Krejza, se stal i kvíz pro mladé sportovce. Za správné odpovědi získali vernisáži přítomní kluci tři trička české fotbalové reprezentace.
Výstava byla v Litoměřicích instalována zásluhou senátora Alexandra Vondry, který je velkým fotbalovým fanouškem. „Myslím, že pro zdejší mládež je velkou inspirací vidět zde Vláďu, který to ve fotbalu dotáhl opravdu daleko,“ konstatoval senátor, který přítomnému předsedovi fotbalového klubu Litoměřice Radku Baniovi popřál úspěšnou sezonu, jejímž výsledkem bude postup do divize, který místnímu týmu letos utekl o fousek. Danielovi Sadilovi, místopředsedovi litoměřického hokejového klubu, který hraje první ligu, zase popřál vytoužený postup do play-off.

Red

Red