Silvestrovského veselí si užívali také zloději

Především kapsáři měli žně…

Policisté v litoměřickém okrese zaevidovali během oslav Nového roku šest případů krádeží osobních věcí. Silvestrovský den přinesl trpkou zkušenost se zlodějem mladému muži, který přišel o svůj batoh zapomenutý na ulici v Litoměřicích. Při nakládání věcí do motorového vozidla zavazadlo odložil na zem a po návratu na místo již jej nenašel. Batoh s fotoaparátem a příslušenstvím za více než 40 tisíc korun se stal pravděpodobně kořistí neznámého zloděje.

Na svou neopatrnost doplatil poškozený, který slavil Silvestra v jedné z restaurací na Úštěcku. Do kapes odložené bundy, kterou nechal bez dozoru, se mu „podíval“ zloděj. Odcizil peněženku s finanční hotovostí a osobními doklady. Škoda je vyčíslena na 8 tisíc korun.

Během oslav byl v jedné z lovosických restaurací okraden mladý muž, který ponechal na barovém pultu mobilní telefon, když šel na toaletu. Mobil za 12 tisíc korun po návratu již nenalezl.

Obdobný scénář má také případ z Litoměřic, kde při silvestrovských oslavách v restauraci zmizela jedné zákaznici z volně odložené kabelky peněženka s finanční hotovostí a osobními doklady. Škoda činí 850 korun.

Na Roudnicku se při novoročním veselí neznámý nepoctivec nepozorovaně zmocnil peněženky, kterou měl poškozený v zadní kapse kalhot. Poškozený přišel o finanční hotovost a veškeré osobní doklady.

Zavrženíhodný čin se stal během dne v Litoměřicích na ulici, kde se neznámý kapsář nezdráhal okrást muže, který měl zdravotní potíže. Využil nestřeženého okamžiku a indispozice poškozeného a z přední kapsy kalhot mu nepozorovaně odcizil mobilní telefon. Na uvedených případech policisté pracují a pátrají po pachatelích a odcizených věcech.

Jak předcházet kapesním krádežím – bližší informace  ZDE.

Poškozené vozidlo

Roudničtí policisté pátrají po totožnosti neznámého vandala, který v noci na sobotu v ulici Farského poškodil vozidlo. Majitel nechal automobil zaparkovaný na ulici. Když druhý den ráno přišel, čekalo na něj nemilé překvapení. Kdosi nezjištěným způsobem poničil pravé přední dveře vozidla. Na opravu bude muset majitel vydat nejméně 20 tisíc korun. Skutek je vyšetřován jako trestný čin poškození cizí věci.

Snadná kořist

O víkendu došlo ke krádeži přívěsného vozíku, kterým se zabývají lovosičtí policisté. Neznámý pachatel pravděpodobně v nočních hodinách odcizil v malé obci na Lovosicku volně stojící nezajištěný přívěsný vozík za motorové vozidlo. Hodnota vozíku byla vyčíslena na 6 tisíc korun. Policisté ihned vyhlásili po vozíku celostátní pátrání, rovněž tak pátrají po neznámém pachateli. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu

Red

Red