SK Bezděkov vs. FK Louny 1:1

V sobotu 9. 3.  přivítal tým SK Bezděkov na svém hřišti FK Louny. S tímto soupeřem v podzimní části, na jeho jeho domácí půdě, získalo tři body po vítězství 2:0. Hosté se tentokrát představili jako velmi rychlý celek, kterému se domácí hráči snažili přizpůsobit a tak byl k vidění poměrně dobrý fotbal.

Prvním náznakem možného úspěchu s nadějí získat opět tři body začala mít reálné obrysy ve 36. Minutě. To byla udělena první žlutá karta za stažení Čámského brankářem hostů.  Ondra Čížek neminul a proměnil k velké radosti domácích, nařízený pokutový kop. Druhou branku mohl přidat Petr Krása, ten spíš nepovedeným centrem, než střelou strefil břevno branky hostů. Tým FK Louny zejména po obdržené brance a ve druhém poločase vsadil vše na útok. Nápor obrana SK Bezděkova úspěšně odrážela. To až na jedno zaváhání, kdy Čížek v 66 minutě ve snaze zabránit přihrávce před svou branku. Nešťastně srazil míč na opačnou stranu než měl nakročeno domácí brankář Vašek Sailer. Míč skončil v brance domácích a bylo vyrovnáno. Možnost rozhodnout mohl v závěru Libor Pištora, , ale byl před trestným územím sražen hráčem hostů, ale tento zákrok oceněn nebyl. A tak se oba soupeři po nastavených dvou minutách rozešli smírně 1:1. K výsledku se vyjádřil Milan Andres „dali jsme si vlastního góla, ale horší jsme nebyli. Chtěli jsme tři, ale máme aspoň jeden bod.“

Pak už se všichni přesunuli na jednání valné hromady klubu SK Bezděkov. Zde se shrnula nejen dosavadní práce klubu, ale především výhled na další sezónu. Klub se i přes slušné výsledky v soutěžích potýká s odlivem členské základny a složitou ekonomickou situací. Nedostatek financí ve sportu zcela nespasí  ani Město Roudnice n.L., byť podporu vyjádřil i přítomný zástupce města místostarosta Pavel Šrytr. „ Je třeba zlepšit komunikaci, setkávat se a řešit problémy“ řekl místostarosta a ocenil práci s mládeží na Bezděkově. Radnice se podpory sportu nezříká, ale sama nemá přebytek v rozpočtu. Přesto práce s mládeží zůstává její prioritou