Skažená Skarlet poprvé zahrála v Polsku

Skažená Skarlet poprvé zahrála v Polsku

Ska kapela Skažená Skarlet vyjela na své první zahraniční turné.

skažená skarletKoncerty hostila Varšava, Vratislav a Jastrzębie-Zdrój. Na šňůru sedmičlenná litoměřická kapela vyrazila společně s uskupením Skampararas. To na hudební scéně působí už sedmnáct let a patří mezi přední polské ska kapely.

 „Trochu jsme se báli, že nikdo nepřijde, když nás neznají, ale nakonec se to povedlo. Skampararas to skvěle zařídili,“ říká zpěvačka Skažené Skarlet Miri. Třídenní turné začalo v pátek ve městě Jastrzębie-Zdrój. Na Skaženou Skarlet a polské skupiny Skampararas, Leniwiec a Bulbulators do haly Omega přišlo zhruba 150 lidí. „I když jsme byli skoro celý den na cestě z Čech, koncert jsme si užili, publikum tančilo, prodali jsme několik desítek CDček. Jsme více než spokojeni,“ pochvaluje si koncert saxofonistka Bětka.

skažená skarletě

V sobotu Skažená Skarlet pokračovala koncertem v polské metropoli Varšavě a nedělním vystoupením ve Vratislavi zakončila první část turné. „Ještě zdaleka nekončíme. Dvacátého prvního března hrajeme v Opavě v music baru Jam. Hned druhý den jedeme znovu do Polska, konkrétně do Lodže, a 23. nás čeká Bílsko-Bělá. Pak máme pár dní pauzu abychom nabrali dech a pokračujeme 27. března v Praze, 28. v Litoměřicích. Poslední dva koncerty budou čtvrtého dubna v České Třebové a o den později v Ostravě,“ vyjmenovává kytarista a zpěvák Roman Forst.

 Skažená Skarlet spolu od roku 2007 odehrála po Čechách na 150 koncertů. Většina členů kapely pochází ze severočeských Litoměřic a seznámila se na hudebním táboře. Postupně se počet členů Skarlet ustálil na sedmi a kromě dvou zpěvů hrají na kytaru, basu, trumpetu, saxofon a bicí.

skažená skarletš

Skaženou Skarlet dále uvidíte a uslyšíte:
21.3. – Opava, Music Bar Jam
22.3. – Lodž, Stereo Krogs
23.3. – Bílsko-Bělá, Rudeboy club
27.3. – Praha, Fatal club
28.3. – Litoměřice, Hrádek
4.4. – Česká Třebová
5.4. – Ostrava, Marley club

bandzone.cz/skazenaskarlet

 

 

 

 

skažená skarlet+

 

Red

Red