Turisté objevují krásy Ústeckého kraje

Podle čerstvé zprávy Českého statistického úřadu navštívilo Ústecký kraj v posledním čtvrtletí roku 2013 téměř o pětinu více turistů než v roce 2012. Navíc ubytovací zařízení v našem regionu zaznamenala o více než sedm procent navýšený počet přenocování. To jsou čísla, která dokazují, že aktivity kraje v oblasti cestovního ruchu a propagace mají smysl.

Významným lákadlem regionu je dokončená druhá etapa Labské stezky, která i přes ničivé povodně přilákala mnoho cyklistů.

„Letos jsme již podruhé vydali Handbuch Elberedweg, což je vlastně příručka Labské stezky, po které je možné dostat se až do Hamburku s napojením od Prahy. Bonus je českojazyčná část s přehledem ubytování a služeb podél stezky,“ doplňuje výčet aktivit krajský radní pro zahraniční vztahy, cestovní ruch a regionální rozvoj Jan Szántó, podle kterého také stoupá úroveň ubytování a gastronomických služeb.

To vše dlouhodobě zastřešuje úspěšný projekt na podporu cestovního ruchu v Ústeckém kraji Brána do Čech, který na svém webu (www.branadocech.cz) nabízí ucelený přehled atraktivních míst na území kraje včetně stravování a ubytování a který pravidelně vydává tištěný magazín Brána o aktualitách v oblasti turistiky.

Více informací zde.

 

Kontakt:

Mgr. Alena Tichá, oddělení mediální komunikace

Red

Red