Štěpán Chadraba je držitelem medaile Lidická růže


 

Štěpánu Chadrabovi, žáku výtvarného oboru ZUŠ v Libochovicích, se podařilo získat ve 41. ročníku mezinárodní výtvarné soutěže – MDVV Lidice 2013 nejvyšší možné ocenění, kterým je medaile Lidické růže. Je to doposud největší úspěch pro obor, kteréhov této soutěži Libochovičtí dosáhli. Štěpán si vybral z nabízených témat – O čem jsou lidové pověsti v mé zemi a vytvořil nádherného dřevěného Hazmburského draka.

Ve středu 29. 5. 2013 byl Štěpán pozván do galerie v Lidicích, kde se uskutečnilo oficiální předávání cen doprovázené spoustou akcí. Jednou z nich je např. vernisáž výstavy všech oceněných výtvarných prací letošního ročníku, včetně těch ze zahraničí. Výstava potrvá do října 2013. Všem, nejenom výtvarníkům, doporučujeme, aby si udělali výlet a jeli do galerie v Lidicích na výstavu podívat.

Porotu zaujal i slaměný Bivoj Natálky Nickové a Anežky Čapkové. Vzhledem k tomu, že v letošním ročníku musela porota rozdat méně ocenění než v ročnících předchozích, už se bohužel na Bivoje nedostalo.

Všechny přihlášené práce, včetně práce oceněné si můžete prohlédnout vdrak lidice 2013 bivoj fotogalerii. http://www.skolylibochovice.cz/zus/fotogalerie/vo-lidice-2013

Veškeré podrobnosti o této výtvarné soutěži, jako je počet přihlášených zemí, celkový počet přihlášených prací a hlavně jména všech autorů a názvy oceněných prací spolu s fotografiemi si můžete prohlédnout přímo na stránkách soutěže: http://www.mdvv-lidice.cz/aktualni/oceneni/.

Štěpánovi moc gratulujeme a přejeme spoustu dalších podobných úspěchů.

Red

Red