T4 aneb vlakem do Opárna

LOVOSICE – Od soboty 6. června 2020 je v provozu nová turistická linka označena jako T4. Znovu po sedmi letech je regionální trať vybudovaná v roce 1897 v provozu. Mezi Lovosicemi a Chotiměří nejezdily vlaky od roku 2013, kdy došlo k sesuvu kvůli stavbě D8 a následnému poškození trati.

Tento výlučně víkendový spoj Vás proveze krásami lovosicka. Společnost AŽD Praha, s.r.o., která zajišťuje i provoz Švestkové dráhy je držitelem trati. Jízda tímto vlakem je pouze sezonní záležitostí a bude v provozu do 1. listopadu. Projížďka vlakem je možná každý víkend a o státních svátcích, vždy sedmkrát denně ve dvou hodinových intervalech. Ve vlaku je 65 míst k sezení a 100 míst na stání. Dokonce je zde také místo pro jízdní kola. Jízdenka z Lovosic do Oparenského údolí vyjde dospělého na 17 Kč a dítě na 4 Kč.

Jsem přesvědčen, že to bude alespoň malý příspěvek našim turistům pro nadcházející sezonu. Očekáváme, že vzhledem k omezené možnosti cestování do zahraničí, bude linka pro naše turisty atraktivní. Moc děkuji Ústeckému kraji a Správě železnic, že nápad uchopili a dotáhli do konce. Bez jejich práce by zůstalo vše pouze na papíře,“ dodal generální ředitel AŽD Zdeněk Chrdle.

Red

Red