Ústecký kraj byl vidět v USA

Ústecký kraj navázal spolupráci s Česko-americkou televizí v USA, která odvysílala krátký film „Rodinný výlet na kole po Ústeckém kraji“.unnamed Patnáctiminutový snímek byl natočen v rámci projektu „Propagace rekultivovaných a revitalizovaných území v Ústeckém kraji“ a je pozvánkou na zajímavá místa Chomutovska, Mostecka, Teplicka a Ústecka.

Film provází motto Zažij změnu – Ústecký kraj jinak a ukazuje území, která v minulosti byla dotčena těžbo u, ale nyní jsou již oblíbeným místem pro trávení volného času nejen místních, ale i turistů. Film vidělo přes dva a půl milionu domácností v šedesáti amerických městech na televizi a přes internet.  Snímek je možné zhlédnout po dobu šesti měsíců v TV archivu na tomto odkazu: http://www.catvusa.com/broadcast/november-4-2013.

Czech-American TV vysílá anglicky  již desátým rokem pro diváky žijící v USA. Ve vysílání se objevují pravidelné dokumentární pořady o č eských regionech, městech, památkách UNESCO, reportáže o bohatém českém folklóru, ale také kurzy českého jazyka či pořady představující české jídlo a speciality. To vše přispívá nejen ke zviditelňování českých regionů a jejich turisticky atraktivních destinací, ale i k osvětě českých tradic a kulturního dědictví v zámoří. Televizi sleduje přes dva a půl milionu domácností na kabelové televizi a přes sto tisíc diváků z celého světa na internetu. Mimo USA je největší sledovanost v Kanadě, Austrálii, Anglii a v Rusku.

Nekomerční Czech-American TV má hlavní sídlo na Floridě a pobočku v Illinois. Její projekty podporují diváci, nadace a partnerské organizace. Stanice také spolupracuje na některých projektech i s M inisterstvem pro místní rozvoj a s Ministerstvem zahraničních věcí ČR.

Czech-American TV v rámci spolupráce s Ústeckým krajem nabízí městům, příspěvkovým a neziskovým organizacím na území kraje možnost odvysílat zajímavá videa z jejich tvorby. Podmínky: anglický jazyk, DVD formát nebo full HD.

Zdroj: Ing. Zdeňka Umlaufová, Odbor strategie, přípravy a realizace projektů KÚÚK

autor: Mgr. Alena Tichá

 

Red

Red