Lovosice – Sextáni darovali své škole 20 tisíc Kč!

 
LOVOSICE – Na zasloužené uznání za svou kvalitní přípravu a práci dosáhl v minulých dnech školní reprezentační studentský tým SCIO 20tis_dar Sextalovosických gymnazistů Aleš Kubíček, Patrik Dojčinovič, Josef Hlavinka, Josef Beneš a Lukáš Winkler – všichni ze Sexty).
Ten se zúčastnil celostátní soutěže „Příběhy 20.století“ a dočkal se zde finálního ocenění v podobě zvláštní Ceny veřejnosti (čtenáři dali tomuto příběhu na internetu takřka dva tisíce hlasů). Parta Sextánů zpracovala do uvedené soutěže velmi zajímavý, poutavý a barvitý příspěvek s názvem „Příběh jednoho drogisty“, který vypráví o osudu a životních strastech vlastence pana Františka Lesáka, a to nejen v době předválečné i válečné (příběh si lze přečíst zde:http://www.pribehy20stoleti.cz/pribehy/96).
Jako cenu získal tento tým poukaz na využití služeb a produktů od jedné ze vzdělávacích společností ve výši dvacet tisíc korun. A tento dar se následně rozhodli Sextáni zcela nezištně věnovat své škole, která jistě již najde smysluplné využití těchto finančních prostředků. Vedení gymnázia studentům za výkon v soutěži, reprezentaci i zcela bezprecedentní krok v podobě daru vyjádřilo poděkování i uznání.

 

 

Red

Red