Ústecký kraj poskytne dotaci z programu Rodinné stříbro na údržbu a nové turistické značení v kraji

01

Klub českých turistů – oblast Ústecký kraj dostane na základě usnesení Zastupitelstva Ústeckého kraje dotaci pro rok 2021 z programu Rodinné stříbro ve výši 600 tisíc korun.


  Turistické značení v České republice má bohatou tradici i oblibu u veřejnosti. Turistické značené trasy se staly nedílnou součástí naší krajiny a vytváří velmi důležitou část infrastruktury pro rozvoj cestovního ruchu. 
Na území Ústeckého kraje pečuje Klub českých turistů o téměř 3 000 kilometrů značených turistických cest, což obnáší starost o značky, rozcestníky, různé tabulové mapy a odpočívadla. Vím, že se v loňském ro ce podařilo obnovit značení v úctyhodném objemu 978 km a bylo vyvěšeno 400 kusů směrovek. Aby nebyla porušena kontinuita záslužné práce krajských značkařů a případně mohly být pořádány turistické akce pro veřejnost, podpoří Ústecký kraj pěší turistiku právě tímto způsobem. Věřím, že díky jejich úsilí budeme v letošním roce objevovat nové turistické trasy. Osobně doporučuji nově značené okružní výlety na Šluknovsku nebo novou „modrou“ z Bíliny do Kostomlat pod Milešovkou, kde se po 50ti letech část této rekultivované krajiny vrací přírodě a také turistice,“ uvedl k významu dotace náměstek Ústeckého kraje a radní pro cestovní ruch, kulturu a památkovou péči Jiří Řehák.

01


Centrum turistiky na Šluknovsku, to je Krásná Lípa

02


Je zde i turistická trasa pro vozíčkáře

03


Na trasách jsou k dispozici odpočinková místa

Red

Red