Ústecký kraj se prezentoval na veletrhu v Drážďanech

Tradiční veletrh cestovního ruchu Reisemarkt Dresden 2016 přivítal poslední lednový víkend tisíce návštěvníků. Mezi vystavovateli nechyběl ani Ústecký kraj, který se veletrhu pravidelně účastní již od roku 2008. Letos se poprvé účastnil s vlastní expozicí (dříve jako součást stánku České republiky). Návštěvu druhého největšího veletrhu cestovního ruchu ve východním Německu si nenechal ujít hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček s chotí a radní pro cestovní ruch Jan Szántó.

V průběhu tří dnů se návštěvníci měli možnost seznámit se zajímavými turistickými cíli jak v Německu, tak i v zahraničí. V expozici Ústeckého kraje se prezentovala města Ústí nad Labem, Děčín, Chomutov, Teplice a Žatec s destinační agenturou Dolní Poohří, Autodrom Most, partnerský region Ostróda a zámecké vinařství Třebívlice s ochutnávkou tamního vína. Porcelánka Dubí zde představila bohatou historii výroby porcelánu a předváděla ruční malbu na velké misky, kterou si mohli návštěvníci sami zkusit. Dubská porcelánka se takto prezentovala již v loňském roce na světové výstavě EXPO 2015 v i talském Miláně, kde také zaznamenala velký úspěch a zájem ze strany návštěvníků z různých koutů světa.

„Jsem rád, že má Ústecký kraj možnost na drážďanském veletrhu prezentovat jak svoje krásy a turisticky atraktivní místa, tak zajímavé výrobky. A věřím, že to u návštěvníků vzbudí zájem a do Ústeckého kraje zavítají,“ vyjádřil spokojenost hejtman Oldřich Bubeníček.

Nejčastější dotazy ze strany návštěvníků se týkaly destinací Krušné hory a aktuálně l yžování a s ním spojených sněhových podmínek, Českého Švýcarska, cyklostezky Labe a dále byl zájem o možnosti ubytování, stravování, míst vhodných pro cykloturistiku, pěší turistiku a využití volného času celkově. Nechybělo ani téma vinařství a minipivovarů v severních Čechách.

Prezentací kraje v Drážďanech jeho aktivity zdaleka nekončí. „I letos se Ústecký kraj představí na prestižním veletrhu cestovního ruchu Holiday World od 18. února v Praze, který návštěvníkům ukáže, kde trávit volný čas, víkendy a nabídne lákavé tipy na dovolenou,“ prozradil v průběhu drážďanského veletrhu radní pro oblast cestovního ruchu Jan Szántó. Turistiku a cestovní ruch aktivně podporují také čtyři destinační agentury. „Návštěvnost Ústeckého kraje je rok od roku stále větší a to nás samozřejmě těší. Věřím, že do budoucna bude zájem o náš kraj dále narůstat,“ dodal Jan Szántó.

Více o veletrhu v Praze na http://www.holidayworld.cz/

Turistické tipy naleznete na http://www.branadocech.cz/

Turistické tipy naleznete na http://www.branadocech.cz/

foto
Ústecký kraj se na drážďanském veletrhu prezentuje již od roku 2008.

foto
Reisemarkt Dresden 2016 přivítal tisíce návštěvníků.

foto
Ochutnávka regionálních vín.

foto
Zprava radní pro cestovní ruch Jan Szántó a hejtman Oldřich Bubeníček s chotí.

foto
Porcelánka Dubí předváděla ruční malbu na velké misky.

 
 
 
Red

Red