V Labe aréně Ústeckého kraje se po mnoha letech setkala česká triatlonová špička

Hodně dlouho, možná až 20 let, musel fanoušek českého triatlonu čekat na okamžik, kdy se kompletní česká reprezentace potká na společných závodech v ČR. To se podařilo až uplynulý víkend v Labe aréně Ústeckého kraje, konkrétně na veslařském a kanoistickém kanálu v Račicích. Na start Triathlon Fest Račice, kterým 4. července 2020 odstartoval Český pohár v olympijském triatlonu, se postavila kompletní česká špička.

Tentokrát Labe aréna Ústeckého kraje přivítala fantasticky obsazené triatlonové závody. Vzhledem k tomu, že mezinárodní sezona je z důvodu epidemie koronaviru stále přerušena, mohla se do Račic sjet kompletní česká reprezentace v čele s olympioniky Vendulou Frintovou a Janem Čelůstkou. Po několika letech se na závodě českého poháru představila i Petra Kuříková, která dlouhodobě žije a trénuje ve Švýcarsku. Startovní pole navíc doplnila čtveřice talentovaných švýcarských reprezentantů, mezi nimiž nechyběli národní šampioni či kontinentální mistři ze štafetového závodu.

Série triatlonových závodů na račickém kanálu, která odstartovala letos ve druhé polovině května a která vyvrcholila víkendovým Českým pohárem v olympijském triatlonu, letos určitě ještě nekončí. Už nyní připravujeme další triatlonová klání na druhou polovinu letošního roku. Labe aréna Ústeckého kraje nabízí ideální podmínky nejenom pro veslařské a kanoistické závody, ale potvrdilo se, že je ideálním místem i pro významné triatlonové závody,“ uvedl Michal Kurfirst, ředitel Labe arény Ústeckého kraje.

Pořadatelem nového závodu Triathlon Fest Račice byla Česká triatlonová asociace, která se tak rozhodla reagovat na zrušení dvou tradičních podniků Českého poháru v olympijském a sprint triatlonu. Kanál v Račicích, kde se obvykle jezdí veslařské nebo kanoistické závody, dokáže triatlonistům nabídnout skvělé zázemí. Po skončení nouzového stavu se zde konalo již několik triatlonových závodů, například ICT triatlon, ½ Ironman nebo Sprint Triatlon.

Výsledky – Triathlon Fest Račice, 4. července

INTERVAL, muži: 1. Jan Volár 36:23, 2. Jan Čelůstka 36:47, 3. Lukáš Kočař 37:16

INTERVAL, ženy: 1. Vendula Frintová 41:10, 2. Iveta Fairaislová 41:12, 3. Romana Gajdošová 41:13

FINÁLE, muži: 1. Jan Volár 28:19, 2. Tomáš Zikmund 28:19, 3. Jan Čelůstka 28:22

FINÁLE, ženy: 1. Petra Kuříková 29:58, 2. Alissa Königová (Švýc.) 29:59, 3. Romana Gajdošová (Slov.) 30:07

Kompletní výsledky najdete na www.czechtriseries.cz

Labe aréna Ústeckého kraje je od roku 2015 Národním olympijským centrem vodních sportů, patří mezi hlavní sportovní zařízení Ústeckého kraje a je součástí strategické sportovní infrastruktury pro přípravu státní reprezentace. Každoročně se zde pořádají vrcholné sportovní akce ve veslování, rychlostní kanoistice, koloběhu, dálkovém plavání, gigathlonu, triatlonu, rybolovu, dračích lodích apod.

Labe aréna Račice a Labe aréna Štětí poskytují zázemí pro přípravu veslařské a kanoistické reprezentace, pro výkonnostní sportovce i pro sportovní veřejnost. Vzniká zde regionální tréninkové centrum pro přípravu talentované mládeže, včetně sportovní třídy na střední škole ve Štětí. Labe aréna Ústeckého kraje se prostřednictvím projektů Labské akademie veslování a školní ligy Česko vesluje podílí na rozvoji sportu nejen v Ústeckém kraji. Labe aréna je podporována Ústeckým krajem, který tak prokazuje svoji podporu sportu, zejména sportování dětí a mládeže.

Více informací na www.labearena.cz

Red

Red