V Labe aréně Ústeckého kraje ve Štětí opět závodily děti v tradičním Labském čtyřboji, již podesáté

Ani současná epidemiologická situace nezastavila již tradiční sportovní klání dětí ze základních škol – Labský čtyřboj, který již podesáté hostila Labe aréna Ústeckého kraje ve Štětí. Během dvou dnů si žáci a žákyně vyzkoušeli několik sportovních disciplín, mezi nimiž nechyběly ani lodě – tentokrát to byly dokonce dračí lodě.

Podle Adély Chybové a Štěpánky Fridrychové ze 7. A Základní školy Štětí Ostrovní byl letošní ročník Labského čtyřboje: „Pecka.“ Vedle dětí byli spokojeni i učitelé. „Žáci si užili dny plné sportu a zábavy. Bylo vidět, že Labský čtyřboj svojí atmosférou nadchnul nejenom žáky, ale i učitele. Vyšlo nám i počasí. Velká pochvala patří organizátorům z Labe arény Ústeckého kraje. Už teď se těšíme na další ročník,“ uvedla Ilona Stieranková, zástupkyně ředitele ze stejné školy.

Letošní ročník T-mobile olympijského běhu a tradičního Labského čtyřboje byl specifický. S ohledem na situaci kolem covid-19 jsme spojili obě akce a na rozdíl od předchozích ročníků se tak T-mobile olympijský běh rozdělil do dvou dnů. Kladli jsme důraz na dodržování epidemiologických opatření a všechny disciplíny tentokrát probíhaly na venkovních sportovištích. V prvním dnu sportovaly děti z druhého stupně, v následujícím z prvního. Občerstvení bylo rozdáváno v jednorázových obalech. A kdo nakonec zvítězil? Zvítězil zdravý pohyb dětí na čerstvém vzduchu. Věříme, že jsme přispěli k posílení přirozené imunity dětí a že jim to třeba jednou pomůže, kdyby je jednou dostihl koronavirus,“ uvedl Michal Kurfirst, ředitel Labe arény Ústeckého kraje.

Sportovní disciplíny v rámci Labského čtyřboje byly rozděleny do dvou kategorií. Žáci a žákyně z prvního stupně soutěžili v běhu, v jízdě na koloběžkách, na trenažerech a s kinballem. Pro druhý stupeň nahradily kinball atraktivní dračí lodě.

Labe aréna Ústeckého kraje je od roku 2015 Národním olympijským centrem vodních sportů, patří mezi hlavní sportovní zařízení Ústeckého kraje a je součástí strategické sportovní infrastruktury pro přípravu státní reprezentace. Každoročně se zde pořádají vrcholné sportovní akce ve veslování, rychlostní kanoistice, koloběhu, dálkovém plavání, gigathlonu, triatlonu, rybolovu, dračích lodích apod.

Labe aréna Račice a Labe aréna Štětí poskytují zázemí pro přípravu veslařské a kanoistické reprezentace, pro výkonnostní sportovce i pro sportovní veřejnost. Vzniká zde regionální tréninkové centrum pro přípravu talentované mládeže, včetně sportovní třídy na střední škole ve Štětí. Labe aréna Ústeckého kraje se prostřednictvím projektů Labské akademie veslování a školní ligy Česko vesluje podílí na rozvoji sportu nejen v Ústeckém kraji. Labe aréna je podporována Ústeckým krajem, který tak prokazuje svoji podporu sportu, zejména sportování dětí a mládeže.

Více informací na www.labearena.cz

Red

Red