Opravou dvora modernizace DPS zdaleka nekončí

LOVOSICE – Rekonstrukce dvora s pečovatelskou službou byla dokončena. Jednalo se již o druhou etapu oprav a rekonstrukcí, kterou starý pečovatelský dům v Lovosicích prošel. V plánu je nyní třetí fáze oprav. Tentokrát se budou rekonstruovat byty.

Dosavadní rekonstrukce zahrnovala úpravu dvora, který byl ještě do roku 2015 v žalostném stavu. Město nechalo opravit kanalizaci, obvodové zdi a plot. Dvorek dostal nový povrch ze zámkové dlažby a záhony s květinami. Úplně novým prvkem je pergola s venkovním posezením.

Odborné zemní a statické práce na zajištění obvodových zdí provedla firma pana Petra Holečka. Žáci Střední školy pedagogické, hotelnictví a služeb Litoměřice opravili povrch dvora a oplocení.

Velkou část oprav, které byly provedeny ještě v roce 2015, zaplatilo město z daru od Nadace Agrofert. Opravy, které byly provedeny v roce 2016, hradilo město částečně z rozpočtu a z daru od společnosti RESPECT.

V některých bytech starého pečovatelského domu nejsou sprchy a toalety. Jsou společné pro několik bytových jednotek. To je také důvod, proč byty zůstávají mnohdy neobsazené,“ uvedl starosta města Milan Dian. Další část modernizace starého Domu s pečovatelskou službou v Lovosicích by mohla začít koncem měsíce září. „V současné době se zpracovává projekt. Finanční prostředky město vyčlenilo ze svého rozpočtu,“dodává starosta.

Celkové vyčíslitelné náklady na prováděné práce v nádvoří DPS za rok 2015 činily zhruba 275.000,- Kč. V roce 2016 bylo proinvestováno 260.000 korun. Třetí fáze oprav bude nejnáročnější, je odhadnuta zhruba na 2.000.000,- Kč.

Kocánková Ivana

Red

Red