V Roudnici k sobě nejsou lhostejní

Slušný, vstřícný, vždy pozitivně naladěný a ke všem bez rozdílu přistupující srdcař. IMG_5213Na tom se shodli všichni, které jsem včera potkal. Takový byl Mahony! Bohužel před rokem cestou domů byl sražen v noci projíždějícím autem. Není možné změřit žal, který tato událost způsobila, všem kterých se dotkla.

Je však patrné, že společnost nezůstala lhostejná a energie tohoto člověka žije dál. A jistě právě proto se uskutečnil benefiční koncert. Koncert, jenž pořadatelé v čele s bratrem Karlem včera zrealizovali, měl jasný motiv. Nezapomenout na člověka s vlastnostmi v dnešní společnosti k pohledání  a při té příležitosti pomoci někomu dalšímu.

Ten komu se pomáhá (výtěžkem z dobrovolného vstupného apd.) je malý klučina jménem Ondra. Ondrovi bude v prosinci 5 let a slyší pouze pomocí kochleárního implantátu, jehož provoz je nákladný a v podstatě již není hrazen pojišťovnou. Navíc pojišťovna uhradila operaci za jeden a půl milionu korun s tím že nárok na novou má Ondra až po deseti letech a spolupodíl rodičů bude 25%. Rodiče se rozhodli založit transparentní účet kam vloží výtěžek benefice, aby bylo zjevné k čemu získané peníze použijí.

Co má malý Ondra a Marek společného? V podstatě vůbec nic, krom toho, že se v Roudnici sešli lidi a to proto, aby zavzpomínali a potažmo přispěli.

To co se stalo Markovi už nikdo nevrátí, ale to jakým způsobem s tímto faktem naložili ti, kteří nechtěli nechat tehdejší okolnosti jen tak rozplynout a vytváří tradici, která ač založena na tragédii je a musí být mementem všem nám, je prostě potřeba  podpořit.

 

Mahony měl 22et a šel v noci po silnici a nebyl vidět. Kluk jenž rozdával úsměvy a kterého měli všichni rádi.

 

Kdyby byl vidět …… možná se to nemuselo stát!                video zde

 

Red

Red