V sezóně 2016 využilo dopravu jízdního kola veřejnou dopravou DÚK celkem 11 168 cyklistů

Cyklisté se naučili využívat výhod veřejné dopravy – přeprava jízdních kol meziročně výrazně stoupla. Od 26. března do 30. října využilo dopravu kola s jízdenkou DÚK (Dopravy Ústeckého kraje) úctyhodných 11 168 cyklistů. Statistická čísla z loňské sezóny byla překonána už v srpnu.

cyklobusNejvětším cyklistickým „tahákem“ mezi zelenými autobusy zůstala linka 484 z Teplic na Komáří Vížku, která letos sama přepravila 750 cyklistů s koly. „Skokanem roku“ se pak ale jednoznačně stala linka 600 z Kadaně a Klášterce do Měděnce a Vejprt s 609 přepravenými koly a takřka šestinásobným nárůstem proti loňsku. Velké nárůsty zájmu cyklistů pak zaznamenaly i další autobusy DÚK, které nabízejí cyklistům vyvezení k cyklistickým trasám na vrcholcích hor – např. linka 452 z Ústí do Tisé a Mukařova, linka 588 z Chomutova na Křimov a Horu Svatého Še bestiána nebo linka 521 z Litvínova na Horu Sv. Kateřiny a Brandov.

Zvýšení počtu přepravených kol je zřetelné také na 128 autobusových li nkách DÚK, které jezdí v sezóně bez vleků nebo nástavby pro kola. Cyklisté si oblíbili i turistické linky DÚK – např. nová lodní linka 901 mezi Ústím a Litoměřicemi převezla 372 kol. Menší polovinu z celkového počtu kol pak přepravily krajské vlaky.

Red

Red