V Ústeckém kraji startují dvě tradiční regionální soutěže

Již posedmé v Ústeckém kraji začne soutěž o značku Regionální potravina a podeváté soutěž O nejlepší potravinářský výrobek Ústeckého kraje – Kraje Přemysla Oráče

která probíhá pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.

Tisková zpráva ze dne 13. ledna 2016

„Cílem soutěží je podpořit domácí producenty lokálních potravin a motivovat zákazníky k jejich vyhledávání na pultech v obchodech, na farmářských trzích či přímo u výrobců,“ řekla Ludmila Holadová, ředitelka Okresní agrární komoryMost.

 

Do soutěže se podle ní mohou přihlásit všichni potravináři, zpracovatelé a zemědělci z celého Ústeckého kraje se svými zemědělskými nebo potravinářskými výrobky, které musí být zcela vyrobeny v Ústeckém kraji.

 

Soutěží se v 9 a 14 kategoriích potravinářských výrobků. „Počet výrobků přihlášených do soutěže od jednoho výrobce je neomezený,“ říká dále Holadová s tím, že přihlášky do soutěží se začaly přijímat již v pondělí 11. ledna. Uzávěrka přihlášek je 29. února. Slavnostní vyhodnocení potravinářů a zemědělců pak proběhne tradičně na Zahradě Čech vLitoměřicích 9. září.

 

Vyhlašovateli soutěže jsou Ústecký kraj, Okresní agrární komora Most, Krajská agrární komora Ústeckého kraje,Krajské informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje a SZIF Ústí nad Labem.

 

Přihlášky do soutěží přijímá Okresní agrární komora Most, Dělnická 33, 434 01 Most buď osobně, nebo e­mailem na adresu: mailto:oakmo@oakmo.cz. Bližší údaje k oběma soutěžím jsou uvedeny na internetových stránkáchhttp://www.kisuk.cz.

Red

Red