Veřejnost chce v Labe aréně ve Štětí ještě zumbu, tabatu a masáže

Den otevřených dveří s přívlastkem „Buď fit s námi“ v nové budově Labe arény Ústeckého kraje ve Štětí, který se uskutečnil 25. ledna 2020, přilákal desítky návštěvníků. Těm se z nabídky nových aktivit zalíbila zejména zumba, ale také náročný kruhový trénink, tabata či netradiční Bowenova masáž. O některé tyto aktivity se rozšíří již nyní bohaté sportovní možnosti, které Labe aréna ve Štětí nabízí široké veřejnosti.

Naším hlavním cílem v rámci dne otevřených dveří bylo představit návštěvníkům nové možnosti cvičení a relaxace, které si měli možnost si rovněž vyzkoušet. Jasně vyhrály Bowenova masáž, ale také zumba či tabata. Zaujaly i techniky sebeobrany, které předváděl příslušník městské policie ze Štětíí s lektorkou z TJ KVS Štětí. Rozhodli jsme se proto rozšířit širokou nabídku aktivit, kterou v Labe aréně už máme. Chtěl bych tímto pozvat občany nejenom ze Štětí, aby se s námi dali do pohybu. Stačí sledovat naše facobookové stránky a najít si cvičení nebo sport, který jim bude vyhovovat,“ uvedl Michal Kurfirst, ředitel Labe arény.

Mile mě překvapil seminář o automasážích Bowenovou technikou. Sice je to chvíli nepříjemné, ale pomáhá to. Budu denně používat, co jsem se v Labe aréně naučil,“ podělil se o zkušenost Petr Vránek, 5-ti násobný mistr světa ve veslování v kategorii masters z roku 2019, který se semináře zúčastnil.

Naprosto neuvěřitelná byla široká nabídka zdravého jídla, moc jsme si pochutnali,“ dodala účastnice semináře o zdravé stravě Marcela Kupková.

Labe aréna Ústeckého kraje ve Štětí slouží nejenom vrcholovým sportovcům, ale i široké veřejnosti včetně dětí a mládeže. Labe aréna Štětí byla uvedena do provozu ve druhé polovině roku 2018. V minulém roce se zde konala řada akcí, – Mezinárodní mistrovství Česka ve veslování na dlouhé dráze, reprezentační trenažérové testy, příprava české reprezentace na Mistrovství světa juniorů ve veslování, Olympijský běh pro školy 2019, Labský čtyřboj, Labská akademie vodních sportů, akce pro školy (ZŠ, SŠ, VOŠ) nebo Školní liga projektu Česko vesluje. Své zázemí zde mají místní sportovní oddíly veslování, rychlostní kanoistiky, parkouru, vodáckého víceboje, crossfitu, florbalu nebo mažoretek.

Labe aréna Ústeckého kraje je od roku 2015 Národním olympijským centrem vodních sportů, patří mezi hlavní sportovní zařízení Ústeckého kraje a je součástí strategické sportovní infrastruktury pro přípravu státní reprezentace. Každoročně se zde pořádají vrcholné sportovní akce ve veslování, rychlostní kanoistice, koloběhu, dálkovém plavání, gigathlonu, triatlonu, rybolovu, dračích lodích apod.

Labe aréna Račice a Labe aréna Štětí poskytují zázemí pro přípravu veslařské a kanoistické reprezentace, pro výkonnostní sportovce i pro sportovní veřejnost. Vzniká zde regionální tréninkové centrum pro přípravu talentované mládeže, včetně sportovní třídy na střední škole ve Štětí. Labe aréna Ústeckého kraje se prostřednictvím projektů Labské akademie veslování a školní ligy Česko vesluje podílí na rozvoji sportu nejen v Ústeckém kraji. Labe aréna je podporována Ústeckým krajem, který tak prokazuje svoji podporu sportu, zejména sportování dětí a mládeže.

Red

Red