Vzniká 3D film o Roudnicku

logoPříprava 3D filmu „Roudnicko“ a „Mostecko“ v rámci projektu 3D technologie ve výuce dějepisu a zeměpisu právě vrcholí3d-bryle-papirove-red-green-cervena-zelena-_ies59079

Zajímavý projekt, jehož nositelem je Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Neklanova v Roudnici nad Labem, právě spěje do důležité fáze. Cílem projektu je netradiční formou přispět k oživení výuky dějepisu a zeměpisu žáků základních a středních škol. Na přípravě 3D filmu se podílejí pedagogové i žáci. Pro oblast Roudnicka se jedná o Střední odbornou školu a Střední odborné učiliště Neklanova a Základní školu ve Straškově – Vodochodech, na Mostecku je to 3. základní škola v Mostě a Střední škola technická Most. Společně hledají náměty a podklady pro tvorbu 3D modelů, PC vizualizaci či pro hrané scény, které představí zajímavé události a osobnosti regionální historie.

image001Na základě výběrového řízení se konkrétní realizace 3D filmů ujala firma Fishnet s. r. o. Spolupracuje s jednotlivými pedagogy – garanty pro oblast dějepisu a zeměpisu i s regionálními odborníky a institucemi, jako je Podřipské muzeum. Představy již dostávají konkrétní podobu. Mohli jsme si prohlédnout první 3D model původního roudnického románského hradu v nově vybavené učebně 3D technologií ve Střední odborné škole a Středním odborném učilišti Neklanova.

Škoda, že každý ze šesti jednotlivých dílů 3D filmu má rozsah pouhých deset minut, protože z našeho města a okolí bychom toho chtěli ukázat co nejvíce. Věřte, že 3D brýlemi se bude opravdu na co dívat!

zaslal čtenář PN

Red

Red