Za dobrým jídlem na festival.., aneb Gastro Food Fest je za námi

 

gastro food fest1Poslední říjnový víkend nepatřil pouze volebnímu klání ale hlavně dobrému jídlu a pití.  V Litoměřicích se konal historicky první ročník gastronomického festivalu Gastro Food Fest. A i příroda byla této akci nakloněna, a tak návštěvníky, festivalu na výstavišti Zahrada Čech, přivítalo krásné babí léto.

Hned za branami areálu mé srdce poskočilo radostí, když mi v rukách přistál kelímek s výborně připravenou kávou, jejíž vršek pokrývala hustá ale zároveň jemná a celistvá mléčná pěna, malovaná krásnými vzory. Dobrá práce baristy, nás potěšila a navnadila na další festivalové zážitky.

Po celém areálu jste mohli najít informační stánky, kde Vám byli připraveni vždy ochotně poradit a byl  zde k zakoupení program s plánkem celého areálu a také plastový příbor. V těchto stáncích jste si také mohli směnit koruny za oficiální platidlo festivalu tzv. Liťák.

gastro food fest2

Expozice byli rozděleny do několika sekcí, od vinného světa či pivnice, přes bar, kavárnu, gusrmánský svět až po farmářskou vesničku. Zapomenuto nebylo ani o naše nejmenší gurmány, pro které byl připraven dětský koutek plný atrakcí.

Bohatý doprovodný program byl plný známých osobností, a zajímavých prezentací např. retro vaření, hmyzí speciality, kuchařská šou Roberta Zatloukala a Zdeňka Polreicha,mohli jste se zúčastnit také školy vaření a mnoho dalšího.

gastro food fest3

V halách jste mohli ochutnat speciality místních gastronomických provozů a ve farmářské vesničce jste si mohli koupit například výborné domácí sirupy, nebo také poctivý český česnek a mnoho dalšího. Možná jsem zde čekal větší zastoupení místních farmářů a regionálních výrobců ale rozhodně návštěva festivalu Gastro Food Fest v Litoměřicích stála za to, organizátoři odvedli rozhodně velký kus dobré práce a přejeme festivalu hodně úspěchů do příštích ročníků.

pro gastrovylety.cz Zbyněk Metelka  Foto: Lenka Žáková
Red

Red