Roudnická MEVA slaví 115 let a otevírá novou výrobní halu

aktualita

Málo dobrých zpráv z ekonomiky přichází v poslední době z Podřipska. Největší zaměstnavatelé v regionu tlumí výrobu, nebo s ní jako firma Johnson Controls úplně končí.

Proto potěší, že se jiným podřipským firmám naopak daří výrobu nejen udržovat, ale i rozšiřovat. Jednou z nich je roudnická MEVA GROUP, která dává práci téměř čtyřem stovkám lidí.

Společnost letos oslavila 115. výročí založení a koncem léta otevřela ve svém bezděkovském areálu novou výrobní halu. Vyrábět se v ní budou hlavně různé druhy velkoobjemových kontejnerů, včetně podzemních, dále pak kontejnery na elektroodpad, textil a speciální výrobky pro průmysl.

„Naše klíčové trhy jsou dnes západní a střední Evropa, především Německo, Nizozemsko, Rumunsko. Úspěšní jsme však i na Ukrajině nebo v Rusku,“ komentoval současnou situaci firmy vedoucí prodeje bezděkovské divize MEVA GROUP Josef Zimák.

U příležitosti výročí založení a otevření nové výrobní haly uspořádaly MEVA GROUP a její dceřiná společnost MEVA-TEC ve čtvrtek 26. září Setkání s klienty a obchodními partnery. Klíčovou součástí akce byla prezentace sortimentu vybavení pro průmysl, hlavně pak nabídka produktů pro odpadové a skladové hospodářství, ale i přehlídka manipulační techniky či dílenského vybavení.

Součástí programu bylo ale i vystoupení kapely ostravského bubeníka a performera Jakuba Kupčíka, který se specializuje na hru na popelnice a kontejnery z nejrůznějších materiálů, ale i tvarů a barev. Improvizovaný koncert sklidil mezi účastníky akce velký ohlas.

Stejný úspěch slavilo i vystoupení několikanásobného mistra světa v biketrialu Josefa Dresslera. Jeho akrobatické kousky na dráze postavené z meváckých palet, beden a sudů byly pomyslnou třešničkou na dortu.

Akce setkala s velkým zájmem – do roudnického areálu firem dorazilo více než 120 hostů, kteří si pestrý program náležitě užili.

 

Red

Red