ZÁŽITKOVÁ HRA PRO ŠKOLÁKY OD GYMNAZISTŮ Z LOVOSIC

GYMLOVO 4U – nová zážitková hra pro vyšší ročníky základních škol

SOUTĚŽ / Vědomosti nejsou prioritní, tříčlenné týmy ze sedmých až devátých tříd musí umět především improvizovat a vzájemně spolupracovat
 
 Originální a moderní týmová soutěž s názvem GYMLOVO 4U sice navazuje na dříve oblíbeného Koumáka, nicméně nové klání pro školáky tentokrát není založeno jen na vědomostech.
Soutěžní novinka GYMLOVO 4U tak není přístupná jen premiantům, soutěžit může opravdu každý školák. „Důležitější než samotný intelekt a vědomosti jsou v nové soutěži podstatné spíše schopnost a umění hry, spolupráce, improvizace, rychlost, přesnost, bojovnost a týmový duch,“ uvedla k tomu za pořadatelské gymnázium vedoucí projektu Pavla Linková. Podle jejích dalších slov tak stačí dát za školu jakýkoli počet družstev, přičemž tým musí být vždy tříčlenný. Není ovšem již žádný limit, co se věku a pohlaví týče, týmy tak mohou být smíšené a zároveň napříč sedmou až devátou třídou. Kvalifikační kolo soutěže GYMLOVO 4U je na programu v počátku prosince – od 4. 12. bude možné vyplnit velmi jednoduchý on-line test na webu lovosického gymnázia (www.gymlovo.cz), finále přímo na gymnáziu poté přijde na řadu v úvodu února.
Škola zve k účasti každého – školáci se vůbec nemusejí bát hravou a úsměvnou formou poměřit svůj um a šikovnost v různých disciplínách a situacích s konkurencí z ostatních základních škol. Pořadatelé v těchto dnech rozesílají do základních škol na Litoměřicku již oficiální plakáty soutěže i bližší propozice. Gymnázium předpokládá solidní zájem ze strany škol a věří, že nová soutěž bude mít mezi dětmi náležitou odezvu.
Red

Red