Úspěch Podřipské školy na veletrhu fiktivních firem

Úspěch na veletrhu fiktivních firem

 

DSC_0251

Ve dnech 17. – 19. března 2014 proběhl v Praze Mezinárodní veletrh fiktivních firem. Zúčastnila se ho také fiktivní firma Podřipské školy s názvem Faux Pas, s.r.o.. Letošní ročník byl okořeněn tím, že se nesl v atmosféře 20. výročí veletrhu. Představily se firmy z mnoha zemí, například z Rumunska, Belgie, Rakouska, Švédska nebo Slovenska.

První den byl ve znamení příprav a organizace. Připravovalo se zázemí a samotný výstavní stánek., bylo nutné umístit dekorace, zprovoznit tiskárnu, počítač a vše potřebné k zahájení obchodování. Za dopoledne bylo vše připraveno a nám už jen zbývalo založit fiktivní účet. Zbytek dne první skupina strávila obchodováním, shlížením prezentací a hodnocením dalších fiktivních firem a jejich stánků.

 

DSC_0253

Druhý den se na veletrh dostavila skupina v čele s ředitelem firmy. Tento den byl pro nás nejdůležitější, protože jsme měli předvést prezentaci, nabídnout své služby a představit stánek v plné parádě. Po několika úspěšných obchodech přišla na řadu prezentace před všemi zúčastněnými. To byl také vrchol druhého dne a poté vše plynulo v poklidné atmosféře. K večeru začali lidé pomalu opouštět výstaviště.

Posledním dnem veletrhu byla středa. Pokračovali jsme v uzavírání dalších obchodů a obhlížení stánků až do doby, než začalo vyhlašování výsledků jednotlivých kategorií. V kategorii „stánek“ jsme bohužel nedosáhli velkého úspěchu, ale tuto hořkou zkušenost nám vynahradilo třetí místo v kategorii „elektronická prezentace“, což je v konkurenci dalších 70 fiktivních firem z České republiky obrovský úspěch. Po vyhlášení výsledků následoval úklid a ukončení veletrhu. S úsměvem na rtech a se získaným pohárem jsme opustili prostory pražských Holešovic.

Na tyto tři dny budeme všichni rádi vzpomínat a jsme si jisti, že zkušenosti z obchodování ať už v českém, nebo cizím jazyce se nám budou hodit v průběhu našeho života.

Za firmu Faux Pas, s. r. o.

Filip Starczewski a Marek Pohlodko

Red

Red