Zloděj česneku v Libochovicích vypátrán

Počátkem července tohoto roku se do stodoly u Libochovic vloupal neznámý pachatel. Po rozstříhání plotu vnikl světlíkem do stodoly za domem. Ze stodoly odcizil kárku, do které naložil zde uskladněný svázaný česnek. Majitel objektu přišel o 150 kg česneku v hodnotě 30 tisíc korun. Libochovičtí policisté následným šetřením zjistili, že se jednalo o dva muže z Lovosicka ve věku 19 a 24let. Na základě zjištěných informací mladíkům sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu krádeže, jejich jednáním se nyní bude zabývat soud.

Hospodařila na cizím

Na soukromých polnostech u obce Liběšice začala hospodařit v tomto roce 35letá žena z Prahy. Pole o výměře větší jak 2 hektary jí však nepatřilo. Svou činností zničila na poli původně zaseté plodiny a dále zde bez svolení majitele zasázela mladé dřeviny. Majitel polností vyčíslil škodu na 60 tisíc korun. V uplynulém týdnu si převzala dotyčná z rukou policistů podezření pro trestný čin poškození cizí věci.

 

Zase nafta
Oznámení o dvou případech krádeží nafty ze zaparkovaných vozidel přijali policisté ve středu. První případ se stal na Lovosicku. V nočních hodinách na středu odcizil neznámý pachatel motorovou naftu ze zaparkovaného nákladního vozidla. Po násilném odstranění víčka palivové nádrže odčerpal 650litrů motorové nafty. Celková škoda byla vyčíslena na 24 tisíc korun.
Další případ se stal v nočních hodinách u obce Bohušovice nad Ohří. Pachatel překonal zámek nádrže a 160litrů motorové nafty přečerpal do přinesených plastových kanystrů, které odnést nestihl. Policejní hlídka kanystry zajistila a vrátila majiteli. Zanedlouho vypátrala i muže, který měl vše na svědomí. Jednalo se o 40letého muže z Českolipska, který není v tomto oboru nováčkem. Protože byl v posledních třech letech za majetkovou trestnou činnost pravomocně odsouzen, může být potrestán odnětím svobody až na tři léta.

6. 12. 2012
nprap. Pavla Kofrová

Red

Red